21.01.2026 17:13 639
Paytaxtın Səbail rayonunda vətəndaşlardan birinin içərisində 220 manat və bank kartı olan pul kisəsi oğurlanıb.
Polis əməkdaşları tərəfindən keçirilən tədbirlə əməli törətməkdə şübhəli bilinən 34 yaşlı N.İslamov saxlanılıb.
Araşdırmalarla onun sürücüsü olduğu avtobusa sərnişin qismində əyləşən zərərçəkənin pul kisəsini taladığı və sonradan bank kartı ilə alış-veriş etdiyi də məlum olub.
Paytaxt ərazisində keçirilən digər tədbir nəticəsində isə vətəndaşların birinin bank kartından oğurluq etməkdə şübhəli bilinən 27 yaşlı T.Quliyev müəyyən olunaraq saxlanılıb.

В Баку водитель автобуса задержан по подозрению в краже у пассажира
В ходе следствия выяснилось, что водитель автобуса Н.Исламов украл у пассажира бумажник, после чего использовал банковскую карту потерпевшего, делая покупки.
В результате другой операции, проведенной на территории столицы, был выявлен и задержан 27-летний Т.Гулиев, подозреваемый в краже денежных средств с банковской карты одного из граждан.
По двум данным фактам ведется расследование.
Сотрудники полиции задержали 34-летнего Н.Исламова, подозреваемого в совершении преступления.