Tramp ikinci prezidentlik müddətinin ilk ilini dəyərləndirdi
Donald Tramp ABŞ prezidenti kimi ikinci müddətinin ilk ilini "möhtəşəm" adlandırıb və heç bir sələfinin belə bir uğura imza atmadığını vurğulayıb.
"Əla... Düşünmürəm ki, heç bir prezidentin ilk ili uğur baxımından bizdən daha yaxşı olub", - Tramp deyib.
ABŞ liderinin sözlərinə görə, onun rəhbərliyi altında ölkənin açıq sərhədlər, tarixdə ən yüksək inflyasiya və artan qiymətlərlə bağlı problemləri həll edilib.
Tramp qeyd edib ki, vəzifəyə başlayanda ona xaos miras qalıb, lakin indi ABŞ-ni dünyanın ən uğurlu ölkəsi adlandırmaq olar.
Qeyd edək ki, 2025-ci ilin aprelində ABŞ prezidenti vəzifədə olduğu 100 günün tamamında administrasiyasının fəaliyyətini qiymətləndirmişdi. O, komandasının tarixi nəticələr əldə etdiyini bildirmişdi. Trampın fikrincə, onlar əvvəlki administrasiyalardan qalan bütün rekordları qırıblar və səylə işləməyə davam edirlər.скачать dle 11.3

Трамп подвел итоги первого года своего второго президентского срока
Глава Белого дома Дональд Трамп назвал потрясающим первый год своего второго срока на посту президента США, подчеркивая, что такого успеха, вероятно, не было ни у одного предшественника, передает Median.Az со ссылкой на РИА Новости.
"Потрясающий ... Я не думаю, что у кого-либо из президентов первый год был лучше, чем у нас, с точки зрения успеха", - сказал он, отвечая на вопрос о первом годе своего второго срока в качестве президента.
По словам американского лидера, при нем в стране были решены проблемы с открытыми границами, самой высокой инфляцией в истории и ростом цен. Трамп отметил, что вступая в должность хозяина Белого дома он унаследовал "бардак", однако теперь страну можно назвать "самой успешной в мире".
В апреле 2025 года действующий президент США выступил с оценкой работы своей администрации после 100 дней президентства. Тогда он говорил, что его команда добилась исторических результатов. По словам Трампа, она побила все рекорды предыдущих администраций и продолжит усердно трудиться.скачать dle 11.3