Altı gün sulu qar, qar yağacaq - XƏBƏRDARLIQ
Yanvarın 17-si gündüzdən 22-dək ölkə ərazisində hava şəraitinin yenidən yağıntılı olacağı, bəzi ərazilərdə sulu qar, dağlıq və dağətəyi rayonlarda isə qar yağacağı gözlənilir.
Bu barədə Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin rəis müavini Gülnarə Abbasova məlumat verib.
Bildirilib ki, yağıntıların ayrı-ayrı yerlərdə intensivləşəcəyi ehtimal olunur. O qeyd edib ki, bu müddət ərzində Bakıda və Abşeron yarımadasında da havanın yağıntılı olacağı və yağıntıların sulu qara keçəcəyi gözlənilir.
"Havanın temperaturu ölkə ərazisində ötən günlərlə müqayisədə tədricən 5-8 dərəcə enərək, minimal temperatur Bakıda və Abşeron yarımadasında 0-2 dərəcə isti, dağətəyi rayonlarda 3 dərəcəyədək, dağlıq rayonlarda 5-10, yüksək dağlıq ərazilərdə isə 15-20 dərəcə şaxta olacaq. Dağlıq və dağətəyi rayonlarda bəzi yollar buz bağlayacaq", - G.Abbasova qeyd edib.скачать dle 11.3

В Азербайджане шесть дней будет идти снег - ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ
С 17 по 22 января на территории Азербайджана ожидаются дожди, в некоторых районах - мокрый снег, а в горных и предгорных районах - снег.
В отдельных местах осадки будут интенсивные. В некоторых районах ожидается усиление северо-западного ветра. Об этом заявила заместитель руководителя службы Гюльнара Аббасова.
Она отметила, что в течение этого периода в Баку и на Абшеронском полуострове также ожидаются дожди с переходом в мокрый снег.
"Температура воздуха на территории страны по сравнению с предыдущими днями постепенно снизится на 5-8 градусов, минимальная температура в Баку и на Абшеронском полуострове составит 0-2 градуса тепла, в предгорных районах - 3, горных районах 5-10, а в высокогорье - 15-20 градусов мороза. В горных и предгорных районах возможно обледенение дорог", - сказала Г.Аббасова.скачать dle 11.3