FHN-in sabiq əməkdaşı Xankəndidə həbs edildi
1996-cı il təvəllüdlü Elnur Rəhmanov (soyad şərtidir) azyaşlıya qarşı seksual xarakterli hərəkətlər etməkdə təqsirləndirilib.
Belə ki, Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin Yevlax Rayon Dövlət Yanğından Mühafizə Hissəsinin yanğınsöndürəni vəzifəsində çalışan Elnur 2025-ci ilin iyun ayının əvvəllərində Xankəndi şəhərinə ezam olunub və orada xidmətini davam etdirib. Bir gün o həyətdə olarkən uşaqların gizlənpaç oynadığını görüb. Həmin vaxt oyun oynayan, Xankəndi şəhər 4 saylı orta məktəbinin 6-cı sinif şagirdi olan, 2014-cü il təvəllüdlü qız gizlənmək üçün yaxınlıqdakı binaya daxil olub. Bunu görən Elvin həmin qızın arxasınca binaya daxil olaraq, onunla gizlənpaç oynamaq istədiyini desə də, azyaşlı onun təklifini rədd edib. Elvin azyaşlıya 4-cü mərtəbədə boş otaq olduğunu deyərək, onun həmin otaqda gizlənməsini təklif edib. Azyaşlı da təkliflə razılaşaraq, digər azyaşlı tanışı ilə həmin mərtəbəyə qalxıb, orada gizlənmək istəyib. Həmin vaxt onların arxasınca otağa daxil olan Elvin azyaşlını tutaraq, ona qarşı seksual xarakterli hərəkətlər edib.
Azyaşlı onun əlindən qaçaraq, həyətə düşüb və özünü pis hiss etdiyi üçün evlərinə gedib.
Məsələ ilə bağlı polisə məlumat verilib. Polis əməkdaşlarının keçirdikləıri əməliyyatla Elnur saxlanılıb və barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.

В Ханкенди арестован бывший сотрудник МЧС
Как сообщает Oxu.Az, Эльнур Рахманов (1996 г.р., имя и фамилия условные) обвиняется в совершении действий сексуального характера в отношении несовершеннолетней.
Так, Эльнур, работавший пожарным в Евлахской районной части Государственной службы пожарной охраны МЧС, в начале июня 2025 года был командирован в Ханкенди, где продолжил службу. Однажды, находясь во дворе, он увидел детей, играющих в прятки. Одна из них - девочка 2014 года рождения, ученица 6-го класса средней школы № 4 города Ханкенди - зашла в здание неподалёку, чтобы спрятаться. Заметив это, Эльнур последовал за девочкой в здание и сказал, что хочет поиграть с ней в прятки, но она отказалась. Тогда Рахманов сказал несовершеннолетней, что на 4-м этаже есть пустая комната, и предложил ей спрятаться там. Школьница, согласившись, поднялась на этаж с другой знакомой девочкой, чтобы спрятаться. В этот момент Эльнур, последовавший за ними в комнату, схватив ее, совершил в отношении ребёнка действия сексуального характера.
Девочка, вырвавшись из его рук, спустилась во двор и, почувствовав себя плохо, ушла домой.
О случившемся сообщили в полицию. Эльнура задержали, в его отношении была избрана мера пресечения в виде ареста.
По данному факту было возбуждено уголовное дело. Ханкендинский городской суд приговорил Э.Рахманова к 2 годам лишения свободы.