Bakıdakı təhsil kompleksində DİN-in mühafizə xidməti fəaliyyətə başlayıb
Bakının 132-134 saylı Təhsil Kompleksində Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) mühafizə xidməti fəaliyyətə başlayıb.
Anews.az-a istinadən xəbər verir ki, xidmət məktəbin müraciəti əsasında DİN-in Səbail Rayon Mühafizə İdarəsinin əməkdaşlarından ibarət heyət tərəfindən təşkil olunub.
Mühafizə xidməti məktəbin ərazisinin qorunması ilə yanaşı, şagirdlər və müəllim kollektivi üçün təhlükəsizliyin təmin edilməsinə yönəldilib.
Xidmət qanunla müəyyən olunmuş müqavilə əsasında həyata keçirilir və DİN-in əməkdaşları tərəfindən növbəli şəkildə 24 saatlıq rejimdə təmin olunur.скачать dle 11.3

В образовательном комплексе в Баку начала работу служба охраны МВД
В образовательном комплексе №132-134 в Баку начала работу служба охраны Министерства внутренних дел (МВД).
Как сообщает anews.az, служба была организована по запросу школы персоналом Сабаильского районного управления охраны МВД.
Служба охраны направлена не только на защиту территории школы, но и на обеспечение безопасности учеников и педагогического коллектива.
Услуга осуществляется на основе договора, установленного законом, и обеспечивается сотрудниками МВД в круглосуточном режиме посменно.скачать dle 11.3