Mehriban Əliyevadan Yeni il paylaşımı - FOTO
Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva sosial şəbəkə hesablarında Yeni il münasibətilə paylaşım edib.
Mehriban Əliyeva Prezident İlham Əliyevlə birlikdə fotosuna yeni illə bağlı təbrik və diləklərini də əlavə edib.
"Əziz həmvətənlərim, bacı-qardaşlarım!
Yeni 2026-cı ilin ilk günündə hər birinizə möhkəm cansağlığı, uğur və rifah arzulayıram. Qoy bu il ümidlərinizi doğrultsun, ürəyinizdəki bütün arzularınızı həyata keçirsin.
Hər birimizin yaşı bir il də artdı və inanıram ki, daha müdrik olduq. Qoy bu müdriklik bizə ən tutqun günlərdə belə işığı görməyə kömək etsin. Qoy qəlblərimizdə mərhəmət daha çox olsun. Qoy sevgimizin və xeyirxahlığımızın enerjisi ətrafımızı bürüsün.
Çünki təkcə bir yaxşı əməl belə hər tərəfə kök salır və həmin köklərdən yeni ağaclar - yeni xeyirxah əməllər və yaxşı işlər boy atır. Mərhəmət və xeyirxahlıq bizi daha güclü, daha yaxşı insanlara çevirir.
Qoy yeni ildə bizi yaxşılığa inam, bir-birimizə hörmət və doğma Vətənimiz qarşısında məsuliyyət hissi birləşdirsin. Qoy Uca Tanrı hər birinizi və hamımızı birlikdə qorusun, bizi bəlalardan saxlasın, xalqımıza sülh, həmrəylik və mənəvi güc bəxş etsin.
Qoy Allah mərhəmətini ailələrimizdən, övladlarımızdan və xalqımızdan əsirgəməsin, qəlblərimiz işığa, şəfqətə və sevgiyə açıq olsun.

Мехрибан Алиева поделилась публикацией по случаю Нового года - ФОТО
Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева поделилась на своей официальной странице в Instagram публикацией по случаю Нового года.
Мехрибан Алиева разместила фотографию с Президентом Ильхамом Алиевым, добавив новогодние поздравления и пожелания.
"Дорогие соотечественники, братья и сёстры!
В первый день нового 2026 года хочу пожелать каждому крепкого здоровья, успехов и благополучия. Пусть этот год оправдает ваши надежды и исполнит самые заветные желания.
Все мы стали на год старше, а значит - хочется верить - немного мудрее. Пусть эта мудрость помогает нам видеть свет даже в самый пасмурный день. Пусть в наших сердцах будет больше милосердия. Пусть энергия нашей любви и доброты волнами наполняет всё вокруг.
Ибо даже один-единственный добрый поступок пускает корни во все стороны, и из этих корней вырастают новые деревья - новые добрые поступки и дела. Милосердие и доброта делают нас сильнее, делают нас лучше.
Пусть в новом году нас объединяют вера в добро, уважение друг к другу и ответственность за нашу Родину. Пусть Всевышний хранит каждого из вас и всех нас вместе, оберегает от бед, дарует мир, согласие и внутреннюю силу. Пусть Божья защита будет над нашими семьями, нашими детьми и нашим народом, а наши сердца остаются открытыми свету, состраданию и любви.