FHN bayram günlərində gücləndirilmiş iş rejimində çalışacaq
Fövqəladə Hallar Nazirliyi (FHN) 31 dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il bayramı ilə əlaqədar gücləndirilmiş iş rejimində çalışacaq.
Bildirilib ki, bununla bağlı fövqəladə hallar naziri general-polkovnik Kəmaləddin Heydərovun imzaladığı əmrə əsasən, vətəndaşların həyat və fəaliyyətinin təhlükəsizliyinin təmin edilməsi, həyat təminatı və digər mühüm əhəmiyyətli obyektlərdə baş verə biləcək fövqəladə hadisələrə çevik reaksiya verilməsi, onların mümkün nəticələrinin operativ aradan qaldırılması işinin təşkili məqsədilə Nazirliyin aidiyyəti struktur bölmə və qurumlarına müvafiq tapşırıqlar verilib.скачать dle 11.3

МЧС будет работать в усиленном режиме в праздничные дни
Министерство чрезвычайных ситуаций (МЧС) будет работать в усиленном режиме в связи с 31 декабря - Днем солидарности азербайджанцев мира и Новым годом.
Согласно приказу, подписанному министром по чрезвычайным ситуациям генерал-полковником Кямаледдином Гейдаровым, соответствующим структурным подразделениям и учреждениям ведомства даны необходимые поручения с целью обеспечения безопасности жизни и деятельности граждан, оперативного реагирования на возможные чрезвычайные происшествия на объектах жизнеобеспечения и других важных объектах, организации работы по оперативному устранению их возможных последствий.скачать dle 11.3