Xankəndidə tapdığı silah-sursatı evinə gətirən şəxs həbs edildi
Oxu.Az-ın məlumatına görə, Beyləqan rayonunun Tatalılar kənd sakini, 1993-cü il təvəllüdlü Aqil Məmmədov (ad və soyad şərtidir) 2024-cü ilin avqust ayında Xankəndi şəhərinə gəzməyə gedib. O, həmin vaxt boş evlərdən birinə daxil olub və orada süngü bıçağı, tapança aşkarlayıb. A.Məmmədov həmin silah-sursatı götürüb, avtomobilində oturacağın altında gizlədərək Beyləqan rayonundakı evinə gətirib. Bir müddətdən sonra o, həmin silah barədə qonşularına danışıb. Qonşular bu barədə polisə məlumat veriblər.
Polis əməkdaşları daxil olan əməliyyat məlumatı əsasında A.Məmmədovun evinə baxış keçirərkən mənzildən tapança, patron darağı və süngü bıçağı aşkarlanıb.
A.Məmmədov saxlanılıb, faktla bağlı cinayət işi başlanılıb.
Beyləqan Rayon Məhkəməsinin hökmü ilə A.Məmmədov 9 ay müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.скачать dle 11.3

Арестован мужчина, который привез в свой дом оружие и боеприпасы из Ханкенди
Как передает Oxu.Az, житель села Таталылар Бейлаганского района Агиль Мамедов (имя и фамилия условные, 1993 г.р.) в августе 2024 года отправился на прогулку в Ханкенди. Во время посещения города он зашел в один из пустующих домов, где обнаружил штык-нож и пистолет.
Мужчина спрятал оружие под сиденьем своего автомобиля и тайно привез их в свой дом в Бейлаганском районе.
Спустя некоторое время А.Мамедов рассказал соседям о своей находке. А они сообщили об этом в полицию.
На основании полученной оперативной информации сотрудники полиции провели обыск в доме мужчины, где обнаружили и изъяли пистолет, магазин с патронами и штык-нож.
Мужчина задержан, по данному факту возбуждено уголовное дело.
Решением Бейлаганского районного суда Агиль Мамедов приговорен к 9 месяцам лишения свободы.скачать dle 11.3