Laçında istifadəyə verilməmiş tuneldə qəza törədən sürücü həbs edildi
Laçın-Kəlbəcər yolunun Hacısamlı kəndindən keçən hissəsində istifadəyə verilməmiş tuneldə ağır qəza törədən şirkət əməkdaşı həbs edilib.
"Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, Laçın Rayon Məhkəməsində 1984-cü il təvəllüdlü Qalib Kərimova hökm oxunub.
Bildirilib ki, hadisə 1 iyun 2025-ci il saat 05:30-da baş verib.
Belə ki, tikinti şirkətində çilingər işləyən Qalib həmin vaxt ona təhkim edilmiş "Mitsubishi L-200" markalı avtomobillə giriş-çıxışın qadağan edildiyi tunelə daxil olub.
O, yüksək sürətlə tuneldə hərəkətdə olarkən yola tökülmüş torpaq topası ilə qarşılaşıb. Bu zaman Q.Kərimov maşını torpağın hündürlüyünün az olduğu yerdən sürüb keçmək istəyib. Lakin maşın torpağa çırpılıb, sürücü və avtomobildəki 4 sərnişin yaralanıb. Onlar avtomobilin içində güclü silkələnmə və salona çırpılma səbəbindən müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri ilə xəstəxanaya çatdırılıblar. Həmin şəxslərdən biri - tikinti şirkətinin əməkdaşı Raqif Əliyev daxili qanaxma səbəbindən Bərdə xəstəxanasında ölüb.
Məhkəmədə mərhumun yaxınları Qalibdən şikayətçi olduqlarını bildiriblər. Laçın Rayon Məhkəməsinin hökmü ilə o, 5 il 2 ay müddətinə azadlıqdan məhrum edilib. İstintaq müddətində polisin nəzarəti altında olan sürücü məhkəmə iclas zalında həbs edilib.скачать dle 11.3

Сотрудник стройкомпании арестован за смертельное ДТП в закрытом туннеле в Лачыне
Лачынский районный суд вынес приговор 41-летнему Галибу Керимову, виновнику серьезной аварии в еще не сданном в эксплуатацию туннеле на участке дороги Лачын - Кельбаджар, проходящем через село Гаджисамлы.
Как сообщает Qafqazinfo, трагический инцидент произошел 1 июня 2025 года примерно в 05:30.
Согласно материалам дела, Керимов, работавший слесарем в строительной компании, въехал на закрепленном за ним автомобиле Mitsubishi L200 в туннель, доступ в который был строго запрещен.
Двигаясь на высокой скорости по туннелю, водитель столкнулся с насыпью грунта, преграждавшей путь. Керимов попытался объехать препятствие через участок с более низким уровнем земли, но автомобиль врезался в насыпь. В результате удара водитель и четверо пассажиров получили травмы различной степени тяжести. Пострадавшие были госпитализированы. Позднее один из них - сотрудник строительной компании Рагиф Алиев - скончался от внутреннего кровотечения в Бардинской центральной районной больнице.
На судебном заседании родственники погибшего заявили о своих претензиях к Галибу. Решением Лачынского районного суда подсудимый приговорен к 5 годам и 2 месяцам лишения свободы. Водитель, находившийся под надзором полиции в течение следственного периода, был арестован непосредственно в зале суда.скачать dle 11.3