Fəzail Ağamalıdan oğlunun Ədliyyə Nazirliyinə müraciəti ilə bağlı AÇIQLAMA
Ana Vətən Partiyasının (AVP) sədri Fəzail Ağamalı oğlu Elçin Ağamalının Ədliyyə Nazirliyinə müraciəti ilə bağlı fikirlərini bölüşüb.
Oxu.Az xəbər verir ki, o, ulu öndər Heydər Əliyevin məzarını ziyarət etdikdən sonra jurnalistlərə açıqlamasında partiyanın fəaliyyətini davam etdirdiyini bildirib.
F.Ağamalı oğlunun Ədliyyə Nazirliyinə müraciəti ilə bağlı suala isə - "gedin onu oğlumdan soruşun", - deyə reaksiya verib.
Qeyd edək ki, bir müddət əvvəl AVP-nin qurultayı keçirilib. E.Ağamalı qurultayda keçirilən partiya sədri seçkisində qalib gəldiyini iddia etsə də, F.Ağamalı bunu qəbul etməyib.скачать dle 11.3

Фазаил Агамалы прокомментировал обращение его сына в Министерство юстиции
Председатель партии Ana Vətən ("Родина") Фазаил Агамалы прокомментировал обращение его сына Эльчина Агамалы в Министерство юстиции.
Как сообщает Oxu.Az, после посещения могилы великого лидера Гейдара Алиева он заявил журналистам, что партия продолжает свою деятельность.
На вопрос об обращении Эльчина Агамалы в Министерство юстиции Фазаил Агамалы ответил: "Спросите об этом у моего сына".
Отметим, что некоторое время назад прошел съезд партии Ana Vətən. Эльчин Агамалы утверждал, что победил на съезде, однако Фазаил Агамалы не признал этого.скачать dle 11.3