Gəncədə şagirdlərin zəhərlənməsinə səbəb olan dönərxananın sahibi: "Gec yeyiblər"
Səkkiz şagirdin zəhərləndiyi "Nur" dönərxanasının sahibi Elnur Nəbiyev zəhərlənmə faktına münasibət bildirib.
-ın məlumatına görə, E.Nəbiyev "Teleqraf"a açıqlamasında iddia edib ki, şagirdlər dönəri aldıqdan sonra saxlanma qaydasını pozublar.
Gəncədə şagirdlərin zəhərlənməsinə səbəb olan dönərxananın sahibi: Gec yeyiblər
"Beş ildir, burada fəaliyyət göstərirəm, heç bir zəhərlənmə faktı qeydə alınmayıb. Dünən təxminən saat 14 radələrində iki şagird gəlib 30 dönər aldı. Bu, kameralara düşüb. Necə olur, otuz dönər yeyən şagirddən səkkizində zəhərlənmə olub? Məndə olan məlumata görə, şagirdlərin çoxu dönəri aldıqdan sonra gec yeyib. Dönər hazır olandan sonra 30 dəqiqə ərzində yeyilməlidir. Ən azı, iki saatdan sonra yeyiblər. Hətta bir nəfər dönəri qardaşına evə aparıb. Gecikmə olub, dönər vaxtında yeyilməyib", - deyə sahibkar bildirib.скачать dle 11.3

Массовое отравление в Гяндже: хозяин заведения винит школьников
В своем комментарии Teleqraf Э.Набиев утверждает, что ученики нарушили правила хранения продукта после покупки.
"Я работаю здесь пять лет, и за это время не было зафиксировано ни одного случая отравления. Вчера примерно в 14:00 пришли два школьника и купили 30 донеров. Это зафиксировано камерами наблюдения. Как получается, что из учеников, съевших тридцать донеров, только восемь отравились? По моей информации, большинство школьников употребили донер значительно позже покупки. Донер должен быть съеден в течение 30 минут после приготовления. Они же ели минимум через два часа. Один из них даже отнес донер домой своему брату. Произошла задержка, донер не был съеден вовремя", - заявил предприниматель.скачать dle 11.3