İrandan Azərbaycana narkotik keçirilməsinin qarşısı alınıb
Sərhəd Qoşunlarının "Horadiz" sərhəd dəstəsinin xidməti ərazisində ümumi çəkisi 8 kiloqram 456 qram narkotik vasitənin qaçaqmalçılıq yolu ilə İran İslam Respublikasından Azərbaycan Respublikasına keçirilməsinin qarşısı alınıb.
Keçirilmiş əməliyyat-qoşun tədbirləri nəticəsində Gəncə şəhər sakini - 2004-cü il təvəllüdlü Tayfur Xəyal oğlu Zərgərov və Ağdam rayon sakini 1990-cı il təvəllüdlü Ayxan Rövşən oğlu Aslanov şübhəli şəxs qismində saxlanılıb, 4 kiloqram 330 qram narkotik vasitə marixuana aşkar olunaraq götürülüb.
Dekabr ayının 6-da isə dövlət sərhədinin mühafizəsini həyata keçirən sərhəd naryadı tərəfindən sərhəd dəstəsinin xidməti ərazisində 4 kiloqram 126 qram narkotik vasitə marixuana aşkarlanıb.

Предотвращена контрабанда наркотиков из Ирана в Азербайджан
На служебной территории пограничного отряда "Горадиз" Пограничных войск предотвращена контрабанда наркотических средств общим весом почти 8.5 кг из Исламской Республики Иран в Азербайджанскую Республику.
В результате проведенных оперативных мероприятий в качестве подозреваемых задержаны житель города Гянджа Тайфур Заргаров (2004 г.р.) и уроженец Агдамского района Айхан Асланов (1990 г.р.), у которых обнаружено и изъято 4 кг 330 г марихуаны.
6 декабря пограничным нарядом, осуществляющим охрану государственной границы, на служебной территории пограничного отряда было обнаружено 4 кг 126 г марихуаны.