Şamaxıda "Shacman" dərəyə aşdı: Ölən var
Bildirilib ki, FHN-nin "112" qaynar telefon xəttinə Şamaxı rayonu, Çöl Göylər kəndində yol-nəqliyyat hadisəsinin baş verməsi və xilasedici köməyinə ehtiyac yaranması barədə məlumat daxil olub.
Məlumatla əlaqədar hadisə yerinə nazirliyin ən yaxınlıqda yerləşən xilasetmə qüvvələri cəlb olunub.
Əməliyyat şəraiti qiymətləndirilərkən müəyyən olunub ki, "Shacman" markalı yük avtomobili dərəyə aşıb və 1 nəfərin meyiti avtomobildə sıxılı vəziyyətdə qalıb.
Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin müvafiq xilasetmə qüvvələri tərəfindən həyata keçirilən tədbirlər nəticəsində meyit nəqliyyat vasitəsindən çıxarılaraq aidiyyəti üzrə təhvil verilib.скачать dle 11.3

В Шамахинском районе грузовик упал в овраг: есть погибший
Тело человека, зажатого в автомобиле после дорожно-транспортного происшествия в селе Чёль-Гёйляр Шамахинского района, было извлечено спасателями.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Министерство по чрезвычайным ситуациям (МЧС) Азербайджана, на горячую линию 112 ведомства поступила информация об инциденте и необходимости помощи спасателей.
В связи с поступившей информацией на место происшествия были направлены ближайшие соответствующие силы МЧС.
При оценке оперативной обстановки было установлено, что грузовой автомобиль Shacman упал в овраг, и тело одного человека оказалось зажатым в транспортном средстве.
В результате мероприятий, проведенных спасательными силами Государственной службы пожарной охраны, тело погибшего было извлечено из грузовика.скачать dle 11.3