19.11.2025 11:48 780
Hadisə yerində əməliyyat şəraiti qiymətləndirilərkən yanğının ümumi sahəsi 225 kvadratmetr olan ikimərtəbəli müxtəlif təyinatlı obyektdə baş verdiyi və yayılma riskinin yüksək olduğu müəyyən edilib.
Yanğınsöndürənlərin çevik müdaxiləsi sayəsində yanğın genişlənməsinə, o cümlədən yaxınlıqda park edilmiş avtomobillərə və tikililərə yayılmasına imkan verilmədən qısa müddətdə söndürülüb.
Yanğın nəticəsində ümumi sahəsi 15 kvadratmetr olan avtomobil ehtiyat hissələrinin satışı mağazasının yanar konstruksiyaları yanıb, yüksək temperaturdan obyektin ikinci mərtəbəsində yerləşən kafenin plastikdən ibarət pəncərələri deformasiyaya uğrayıb.
Obyektin böyük hissəsi, yaxınlıqda park edilmiş avtomobillər və digər tikililər yanğından mühafizə olunub.скачать dle 11.3

В Баку сгорело двухэтажное здание - Видео
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Министерство по чрезвычайным ситуациям (МЧС) Азербайджана, на место происшествия оперативно прибыли подразделения Государственной службы пожарной охраны.
При оценке обстановки было установлено, что возгорание возникло в двухэтажном многофункциональном здании общей площадью 225 квадратных метров, и существовал высокий риск его дальнейшего распространения.
Пожарным удалось быстро локализовать огонь и не допустить его перехода на припаркованные рядом автомобили и соседние строения.
В результате пожара сгорели воспламеняющиеся конструкции магазина автозапчастей площадью 15 кв. м., а пластиковые окна кафе на втором этаже деформировались от высокой температуры.
Основная часть здания, находившиеся поблизости автомобили и другие строения были защищены от огня.скачать dle 11.3