Bazarda arabaçı işləyən şəxsin 5 şirkəti var - Video
Özü arabaçı işləyir, amma adına 5 şirkət var, 54 min 441 manat da vergi borcu. Şəhid qardaşı olan Xəqani Qasımov bunu da Rusiyaya getmək istəyərkən öyrənib. Vergi borcu olduğuna görə ölkədən çıxışına qadağa qoyulub, aldığı 950 manatlıq bilet də batıb.
Xəzər TV-yə istinadən xəbər verir ki, Xəqani Qasımov deyir ki, işə düzəltmək adı ilə ona bir neçə sənədə qol çəkdirib, şəxsiyyət vəsiqəsini də götürüblər.
Onlardan xəbər çıxmadığını görən Xəqani Qasımov arabaçılıq etməyə davam edir. Bir gün də Rusiyada yaşayan qohumlarının yanına gedib orada fəhlə kimi işləmək qərarına gəlir, borc tapıb bilet alır.
Xaqani Qasımovun sözlərinə görə, Dövlət Vergi Xidmətindən ona bildirilib ki, məhkəməyə müraciət etməlidir. Onun isə vəkil tutmağa da pulu yoxdur. Məsələ ilə bağlı Dövlət Vergi Xidmətindən bildirilib ki, başqa adamın adına "VÖEN" açmaq qeyri-münmkündür. Bunun üçün ya həmin adam kiməsə etibarnamə verməli, ya da özü idarəyə müraciət edib açdırmalıdır.

Как работающий разносчиком мужчина стал владельцем пяти компаний? - Видео
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, брат шехида Хагани Гасымов узнал об этом, когда собирался выехать в Россию. Из-за налоговой задолженности ему запретили выезд из страны, и купленный за 950 манатов билет пропал.
По словам мужчины, под предлогом трудоустройства его заставили подписать несколько документов и забрали удостоверение личности.
С тех пор, не получив никаких известий, он продолжил работать разносчиком. Позже мужчина решил поехать к родственникам в Россию и подработать там разнорабочим - занял деньги и купил билет.
Х.Гасымов отмечает, что в Государственной налоговой службе ему сообщили, что он должен обратиться в суд. Однако у мужчины нет средств даже на адвоката.
В свою очередь, в госслужбе заявили, что открыть ИНН (VÖEN) на имя другого человека невозможно. Для этого сам гражданин должен либо лично обратиться в соответствующее управление, либо выдать доверенность.