Ukrayna Krımda neft terminalına zərbə endirdiyini təsdiqləyib
Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargahı işğal olunan Krımda neft terminalına zərbəni təsdiqləyib.
Bu barədə yerli KİV Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargahının mətbuat xidmətinə istinadən məlumat yayıb.
"Oktyabrın 13-nə keçən gecə müvəqqəti olaraq işğal edilmiş Feodosiyada "Dəniz neft terminalı" müəssisəsinə təkrar zərbə endirildiyi təsdiqlənib", - mətbuat xidməti bildirib.
Həmçinin Baş Qərargahdan bildirilib ki, neft terminalına zərbə nəticəsində 16 çən zədələnib. Müəssisənin ərazisində böyük yanğın baş verib.
Bundan əlavə, daha bir neçə hədəf Xerson vilayətinin işğal olunmuş ərazisində dronların idarəetmə məntəqəsi və Donetsk vilayətinin Makeyevka rayonunda sursat anbarı vurulub.

Генштаб ВСУ подтвердил удар по нефтяному терминалу в Крыму
"Подтверждено повторное поражение в ночь на 13 октября 2025 года предприятия "Морской нефтяной терминал" во временно оккупированной Феодосии", - сообщили в пресс-службе.
Отмечается, что нефтяной терминал в Феодосии является важным логистическим звеном в обеспечении армии РФ горюче-смазочными материалами. Общий объем нефтепродуктов, которые могли храниться в резервуарах, составляет около 193 тыс. куб. м.
Также Генштаб сообщил, что в результате удара по нефтяному терминалу было повреждено 16 резервуаров с горючим, которые уцелели после предыдущей атаки. На территории предприятия вспыхнул масштабный пожар.
Кроме того, поражены еще три объекта - радиолокационная станция - РЛС П-18 в Крыму и пункт управления дронами на оккупированной территории в Херсонской области, а также склад боеприпасов в районе Макеевки в Донецкой области.