Bakıda hamilə qadını döyüb uşağını itirməsinə səbəb olan ərin məhkəməsi: "Yeməyə artıq duz atdı, mən də döydüm"
11.10.2025 20:59 876
Bakıda hamilə qadını döyüb uşağını itirməsinə səbəb olan ərin məhkəməsi:
Bakıda hamilə arvadını döyən ərin məhkəmə prosesi başa çatıb.
"Teleqraf"a istinadən xəbər verir ki, cinayət işinə Xəzər Rayon Məhkəməsində baxılıb.
Hadisə ötən ilin iyulunda baş verib. Təqsirləndirilən şəxs Anar Qulamov (ad və soyad şərtidir) məhkəmədə ifadəsində bildirib ki, arvadı Nigar Qulamovanı (ad-soyad şərtidir) döyməsinə səbəb qadının yeməyə artıq duz atması olub. Məhkəmədə Nigarı vurduğunu etiraf edən Anar bildirib ki, bu, mütəmadi baş verməyib.
Məhkəmə iclasında zərərçəkmiş şəxs qismində dindirilmiş Nigar Qulamova ərindən şikayətçi olmadığını, döyülməsinə, bu səbəbdən dölü itirməsinə baxmayaraq, ondan şikayətçi olmadığını, Anarı bağışladığını bildirib.
Məhkəmədə şahid qismində mama-ginekoloq da ifadə verib. O bildirib ki, tibbi göstərişlərə əsasən, Nigarın bətnində olan 18 həftəlik uşaq götürülüb. Uşağın götürülməsinə əsas - qanaxmadan ölməsi olub.
Cinayət Məcəlləsinin 133.2.2 və 133.2.4-cü maddələri ilə ittiham olunan Anar Qulamov 2 il 5 ay 28 gün müddətinə azadlıqdan məhrum edilib. O, cəzasını ciddi rejimli cəzaçəkmə müəssisəsində çəkəcək.
1998-ci il təvəllüdlü A.Qulamov daha öncə də məhkumluq həyatı yaşayıb. 2017-ci ildə narkotik satışına görə məsuliyyətə cəlb olunan şəxs beş il sonra azadlığa buraxılıb.

В Баку завершился судебный процесс над мужчиной, избившим беременную жену, в результате чего она потеряла ребёнка.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Teleqraf, дело рассматривалось в Хазарском районном суде.
Инцидент произошёл в июле прошлого года. Подсудимый Анар Гуламов (здесь и далее имена и фамилии условные - ред.) признал в суде, что избил супругу Нигяр Гуламову. По его словам, причиной стало то, что жена пересолила еду. Мужчина утверждал, что подобные случаи раньше не происходили.
Потерпевшая на заседании заявила, что не имеет претензий к мужу и простила его, несмотря на избиение и потерю ребёнка.
В суде также выступила акушер-гинеколог, которая подтвердила, что беременность Нигяр была прервана по медицинским показаниям: находившийся в утробе 18-недельный плод погиб в результате кровотечения.
Анар Гуламов был признан виновным по статьям 133.2.2 и 133.2.4 (умышленное причинение физических и психических страданий, совершённое в отношении заведомо беспомощного лица и повлекшее тяжкие последствия) Уголовного кодекса и приговорён к 2 годам 5 месяцам и 28 дням лишения свободы в колонии строгого режима.
Известно, что 26-летний Анар Гуламов ранее уже привлекался к уголовной ответственности - в 2017 году он был осуждён за сбыт наркотиков и вышел на свободу спустя пять лет.