Şəkidə oğurluq etdiyi evi yandıran şəxs tutuldu - Video
Gecə saatlarında evlərdən birinə daxil olan naməlum şəxs əvvəlcə oradan üç min manat dəyərində qızıl-zinət əşyalarını, eləcə də iki min manata yaxın pulu ələ keçirib və daha sonra iz itirmək məqsədilə həmin evi yandırıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətinin Şəki regional qrupundan Oxu.Az-a bildirilib ki, Şəki Şəhər Rayon Polis Şöbəsinin (ŞRPŞ) əməkdaşları tərəfindən keçirilən təxirəsalınmaz əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində cinayət əməlini törətməkdə şübhəli bilinən zərərçəkmişin qonşusu, 30 yaşlı Elmin Camalov saxlanılıb.
O, evdə heç kimin olmamasından istifadə edərək həmin ünvana daxil olduğunu və əməlini həyata keçirdikdən sonra oğurluq etdiyi otağı yandırdığını bildirib. Oğurlanmış pul və qızıl-zinət əşyaları saxlanılan şəxsin avtomobilindən, eləcə də işlədiyi bərbərxanadan aşkarlanaraq maddi sübut kimi istintaqa təqdim edilib.

В Шекинском районе задержан мужчина, поджёгший дом, в котором совершил кражу - Видео
Ночью неизвестный проник в один из домов, украл ювелирные изделия стоимостью 3 000 манатов, а также около 2 000 манатов наличными, а затем поджёг дом с целью скрыть следы.
В Шекинской региональной группе пресс-службы Министерства внутренних дел сообщили Oxu.Az, что в результате оперативно-разыскных мероприятий, проведённых сотрудниками Шекинского районного отдела полиции, был задержан подозреваемый в совершении преступного деяния сосед потерпевшего, 30-летний Эльмин Джамалов.
Он отметил, что воспользовался отсутствием людей в доме, совершил кражу, затем поджёг комнату. Украденные деньги и ювелирные изделия были обнаружены в автомобиле задержанного, а также в парикмахерской, где он работал, и представлены следствию в качестве вещественных доказательств.