Uşaq bağçasında QALMAQAL: Körpələrə quru çörək və su verilir? - Video
Ağcabədinin Pərioğullar kənd körpələr evi-uşaq bağçasında uşaqlara yalnız quru çörək və su verildiyi iddia edilir. Bu barədə kənd sakini Afiqə Şirinova videomateriallar təqdim edib.
Xəzər TV-yə istinadla xəbər verir ki, bağçada xadimə işləyən Afiqə Şirinovanın iddiasına görə, 5 il əvvəl bağça rəhbərliyi dəyişdikdən sonra orada qanunsuzluqlar baş qaldırıb. Onun sözlərinə görə, ən ciddi pozuntu uşaqların ərzaq normalarının kəsilməsidir.
Səsləndirilən iddialara valideynlərin də münasibəti öyrənilib. Şikayətçi tərəfin çağırdığı valideynlər məsələ ilə bağlı öz fikirlərini bildiriblər.
Bağçanın aşpazı Solmaz Bədəlova qeyd edib ki, verilən qida normaları hər gün gələn uşaqların sayına uyğun tənzimlənir.
Uşaq bağçasının müdiri Gülnarə Axundova səhhətinə görə müsahibə verməsə də, səsləndirilən iddia və ittihamlar tamamilə əsassız olduğunu bildirib.

Скандал в детском саду: детей кормят сухим хлебом и поят водой? - Видео
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, соответствующие видеоматериалы предоставила местная жительница Афига Ширинова, которая работает уборщицей в указанном учреждении.
Женщина отметила, нарушения начались после смены руководства пять лет назад. По ее словам, самое серьезное из них - сокращение норм питания для детей.
Заявительница также пригласила родителей воспитанников, чтобы узнать их мнение о сложившейся ситуации.
По данному вопросу повар дошкольного заведения Солмаз Бадалова подчеркнула, что питание детей регулируется ежедневно в соответствии с количеством посещающих сад малышей.
В свою очередь директор детского сада Гюльнара Ахундова, не сумевшая дать интервью по состоянию здоровья, заявила, что озвученные утверждения и обвинения не соответствуют действительности.