Firad Əliyevə yüksək vəzifə verildi
Azərbaycan Respublikası Hərbi Prokurorluğunun Mətbuat Xidmətinin rəhbəri, baş ədliyyə müşaviri Firad Fuad oğlu Əliyev tutduğu vəzifədən azad olunub.
O, Azərbaycan Respublikası hərbi prokurorunun böyük köməkçisi vəzifəsinə təyin olunub.
Onun yerinə ədliyyə müşaviri Samir Əzimzadə təyin olunub. Samir Əzimzadə Hərbi Prokurorluğun əməkdaşıdır.
Yeni hərbi prokuror Bəhruz Əhmədovun rəhbərliyi ilə Hərbi Prokurorluqda hərtərəfli və intensiv islahatlar, o cümlədən kadr islahatları uğurla həyata keçirilir, nəzəri bilik və peşə hazırlığı, şəxsi keyfiyyətləri tələb edilən səviyyədə olan şəxslərin yüksək vəzifələrə təyinatı təmin edilir və bu proseslər davamlı hal alıb.
Qeyd edək ki, bir müddət əvvəl daxili işlər nazirinin müavini, Daxili Qoşunlar Komandanı, general-leytenant Şahin Məmmədov Daxili İşlər Nazirliyinin Daxili Qoşunları ilə Hərbi Prokurorluq arasında ictimai əlaqələrin təmin edilməsində və informasiya əməkdaşlığı fəaliyyətində fərqləndiyinə görə baş ədliyyə müşaviri Firad Əliyevi "Daxili Qoşunlar Fərmanı" ilə təltif edib.
Xatırladaq ki, Firad Əliyevi 26 iyun 2024-cü il tarixdə müdafiə naziri, general-polkovnik Zakir Həsənov Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələri Günü münasibətilə və 14 avqust 2024-cü il tarixdə Dövlət Sərhəd Xidmətinin rəisi, general-polkovnik Elçin Quliyev Azərbaycan Respublikası Sərhəd Qoşunlarının Yaranması Günü münasibətilə "Hərbi əməkdaşlıq sahəsində xidmətlərə görə" medalı ilə, Azərbaycan Respublikasının baş prokuroru, l dərəcəli dövlət ədliyyə müşaviri Kamran Əliyev isə 1 oktyabr - Prokurorluq işçilərinin peşə bayramı günü münasibətilə xidməti vəzifələrini nümunəvi icra etdiyinə, qanunçuluq və hüquq qaydasının möhkəmləndirilməsi, cinayətkarlığa qarşı mübarizə, vətəndaş hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi sahəsində əldə etdiyi nailiyyətlərə görə "Prokurorluğun fəxri işçisi" döş nişanı ilə təltif ediblər.
Məlumat üçün vurğulayaq ki, baş ədliyyə müşaviri Firad Fuad oğlu Əliyev Bakı Dövlət Universitetinin hüquq fakültəsinin bakalavr təhsil pilləsini 2002-ci ildə, magistr təhsil pilləsini isə 2004-cü ildə fərqlənmə diplomları ilə bitirərək, universitet rəhbərliyi tərəfindən "Hüquq fakültəsinin ən nümunəvi məzunu" adına layiq görülüb. 12 aprel 2005-ci il tarixdən prokurorluq orqanlarında qulluq keçir və xidməti vəzifələrini layiqincə yerinə yetirdiyinə görə dəfələrlə müxtəlif şəkildə təltif olunub, o cümlədən ona "ədliyyə müşaviri" və "baş ədliyyə müşaviri" rütbələri vaxtından əvvəl verilib.скачать dle 11.3

Фирад Алиев назначен на высокую должность
Руководитель пресс-службы Военной прокуратуры Азербайджанской Республики (АР), старший советник юстиции Фирад Фуад оглу Алиев освобожден от занимаемой должности.
Он назначен на должность старшего помощника Военного прокурора АР.
Отметим, что под руководством нового военного прокурора Бахруза Ахмедова в Военной прокуратуре успешно осуществляются всесторонние и интенсивные реформы, в том числе кадровые реформы, обеспечивается назначение на высокие должности лиц, чьи теоретические знания, профессиональная подготовка и личные качества соответствуют требуемому уровню, и эти процессы приобрели постоянный характер.
Отметим, что некоторое время назад заместитель министра внутренних дел, командующий Внутренними войсками генерал-лейтенант Шахин Мамедов наградил главного советника юстиции Фирада Алиева Грамотой Внутренних войск за отличие в обеспечении общественных связей и информационного сотрудничества между Внутренними войсками Министерства внутренних дел и Военной прокуратурой.
Напомним, 26 июня 2024 года министр обороны генерал-полковник Закир Гасанов по случаю Дня Вооруженных сил Азербайджанской Республики (АР) и 14 августа 2024 года начальник Государственной пограничной службы генерал-полковник Эльчин Гулиев по случаю Дня создания пограничных войск АР наградили Фирада Алиева медалью "За заслуги в сфере военного сотрудничества", а генеральный прокурор АР государственный советник юстиции 1-го класса Кямран Алиев по случаю 1 октября - профессионального праздника работников прокуратуры наградил его нагрудным знаком "Почетный работник прокуратуры" за образцовое исполнение служебных обязанностей, укрепление законности и правопорядка, достижения в борьбе с преступностью и защите прав и свобод граждан.
Дополним, старший помощник военного прокурора Азербайджанской Республики, руководитель пресс-службы Военной прокуратуры старший советник юстиции Фирад Алиев окончил с отличием бакалавриат юридического факультета Бакинского государственного университета в 2002 году и магистратуру в 2004-м, был удостоен руководством вуза звания "Самый образцовый выпускник юридического факультета". С 12 апреля 2005 года он служит в органах прокуратуры и неоднократно награждался за достойное выполнение служебных обязанностей, в том числе ему досрочно были присвоены звания "советник юстиции" и "главный советник юстиции".скачать dle 11.3