Gömrük anbarlarında saxlancla bağlı xidmətlərin qiymətini dövlət tənzimləməyəcək
Nazirlər Kabineti 28 sentyabr 2005-ci il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş "Qiymətləri (tarifləri) dövlət tərəfindən tənzimlənən malların (işlərin, xidmətlərin) Siyahısı"na dəyişiklik edib.
Qərara əsasən, Azərbaycanın gömrük ərazisinə gətirilən və bu ərazidən aparılan malların, gömrük orqanlarının sərəncamında olan anbarlar istisna olmaqla, müvəqqəti saxlanc və gömrük anbarlarında saxlancı ilə bağlı xidmətlər qiymətləri (tarifləri) dövlət tərəfindən tənzimlənən malların siyahısından çıxarılıb.скачать dle 11.3

В Азербайджане отменяется госрегулирование цен на услуги таможенных складов
Кабинет министров Азербайджана внес изменения в "Перечень товаров (работ, услуг), цены (тарифы) на которые регулируются государством", утвержденный постановлением от 28 сентября 2005 года.
Согласно документу, услуги, связанные с временным хранением и хранением на таможенных складах товаров, ввозимых на таможенную территорию Азербайджана и вывозимых с этой территории, за исключением складов, находящихся в распоряжении таможенных органов, исключены из перечня товаров, цены (тарифы) на которые регулируются государством.скачать dle 11.3