Bakı İqlim Fəaliyyəti Həftəsi çərçivəsində dəyirmi masa keçiriləcək
Milli Məclisin deputatlarının iştirakı ilə Bakı İqlim Fəaliyyəti Həftəsi çərçivəsində dəyirmi masa keçiriləcək.
Bunu deputat Nigar Arpadarai Təbii ehtiyatlar, energetika və ekologiya komitəsinin iclasında bildirib.
Onun sözlərinə görə, COP29-dan sonra iqlim sahəsində ən böyük tədbir Bakı İqlim Fəaliyyəti Həftəsi olacaq: "İqlim Həftəsi çərçivəsində sentyabrın 29-da Milli Məclisin Təbii ehtiyatlar, energetika və ekologiya komitəsində olan deputatların iştirakı ilə böyük tədbir keçiriləcək. Bu tədbir dəyirmi masa formatında olacaq. Həmin tədbirdə xarici ölkələrin nümayəndələri də iştirak edəcəklər".скачать dle 11.3

В рамках Бакинской недели климатических действий пройдет круглый стол
В рамках Бакинской недели климатических действий пройдет круглый стол с участием депутатов Милли Меджлиса.
Об этом заявила депутат Нигяр Арпадараи на заседании парламентского комитета по природным ресурсам, энергетике и экологии.
По ее словам, Бакинская неделя климатических действий станет крупнейшим мероприятием в области климата после конференции COP29.
"В рамках Климатической недели 29 сентября состоится круглый стол с участием депутатов комитета Милли Меджлиса по природным ресурсам, энергетике и экологии. В нем также примут участие представители зарубежных стран", - добавила она.скачать dle 11.3