Paşinyan Azərbaycanla sülhün institusionallaşdırılmasına sadiqliyini bir daha təsdiqlədi - FOTO
Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan Azərbaycanla sülhün institusionallaşdırılmasının davamı üzərində işləməyə sadiq olduğunu bir daha təsdiqləyib.
Bu barədə Paşinyan öz "X" hesabında ABŞ Prezidenti Donald Trampın avqustun 8-də Vaşinqton görüşü barədə paylaşımına münasibət bildirərkən yazıb.
"Bir daha sizə, Prezident Tramp, Azərbaycanla bu tarixi razılaşmaya vasitəçilik etdiyinizə görə minnətdarlığımı bildirirəm - daha əvvəl heç kim belə bir nailiyyət əldə etməmişdi. Mən sülhün institusionallaşdırılmasının davam etdirilməsi və TRIPP-nin (Zəngəzur dəhlizinin Ermənistan ərazisindən keçən 42 kilometrlik hissəsi - red.) həyata keçirilməsi üzərində işləməyə sadiq olduğumu bir daha təsdiqləyirəm", - deyə Paşinyan bildirib.

Пашинян подтвердил приверженность институционализации мира с Азербайджаном - ФОТО
Об этом премьер-министр Армении написал на своей странице в соцсети X, комментируя публикацию президента США Дональда Трампа о Вашингтонской встрече 8 августа.
"Еще раз выражаю благодарность Вам, президент Трамп, за посредничество в заключении этого исторического соглашения с Азербайджаном - такого никто ранее не достигал. Подтверждаю свою приверженность работе по дальнейшей институционализации мира и реализации TRIPP (42-километровый отрезок Зангезурского коридора, проходящего по территории Армении - ред.)", - написал Пашинян.