Bakının mərkəzində bəzi avtomobil yollarının ləğv edilməsinə başlanıldı - FOTO
Prezident İlham Əliyevin müvafiq tapşırıqlarına uyğun olaraq, Bakı şəhərində piyada zonalarının yaradılması və geniş abadlıq-quruculuq işləri davam etdirilir.
Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətindən verilən məlumata görə, artıq bir müddətdir, İslam Səfərli küçəsində Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti və Azərbaycan Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi tərəfindən abadlıq-quruculuq işləri aparılır. İşlər çərçivəsində döşəmə örtüyü yenilənir, piyadayönümlülük yaradılır və həmin ərazinin müyəssərliyi təmin edilir. Eyni zamanda, müvafiq qurumlar tərəfindən ərazidə mövcud yararsız kommunikasiyaların yenilənməsi işləri aparılır.
Gələcəkdə bu layihənin digər ərazilərdə də tətbiqi və ətraf ərazilərin tamamilə piyadalaşdırılması nəzərdə tutulur. Sözügedən layihə həm də şəhərin ümumi görünüşünə, estetikasına da müsbət təsir göstərir.

В центре Баку началась ликвидация некоторых автомобильных дорог - ФОТО
В соответствии с поручениями Президента Ильхама Алиева в городе Баку продолжается создание пешеходных зон и масштабные работы по благоустройству.
Как сообщили в Исполнительной власти (ИВ) города Баку, уже некоторое время на улице Ислама Сафарли ИВ и Министерством цифрового развития и транспорта Азербайджанской Республики проводятся работы по благоустройству. В рамках работ обновляется дорожное покрытие, создается пешеходная ориентированность и обеспечивается доступность данной территории. Одновременно соответствующими структурами проводятся работы по обновлению существующих устаревших коммуникаций на территории.
В будущем планируется реализация этого проекта и в других районах столицы с полными пешеходными зонами прилегающих территорий. Указанный проект положительно повлияет на общий вид и эстетику города.