Naxçıvanda istirahət mərkəzində bədbəxt hadisə nəticəsində həlak olanların ADLARI məlum oldu - FOTO (Yenilənib)
05.09.2025 11:37 1 419
Şahbuzda istirahət mərkəzində su üzərində olan - əldə hazırlanmış platformanın aşması nəticəsində həlak olan şəxslərin adları məlum olub.
"Nuhçıxan"a istinadən xəbər verir ki, hadisə zamanı 1983-cü il təvəllüdlü Sevinc Abdulla qızı Hüseynova, onun qızı, 2011-ci il təvəllüdlü Ceyran Tural qızı Hüseynova və nənə, 1947-ci il təvəllüdlü Səbinə Xəlil qızı Məmmədova həlak olublar.
Faktla bağlı Şahbuz Rayon Prokurorluğunda araşdırma aparılır.
Naxçıvanda istirahət mərkəzində bədbəxt hadisədən sonra xəstəxanaya gedərkən qəzaya düşərək xəsarət alanların vəziyyəti açıqlanıb.
Bu barədə oxu.az-a Naxçıvan Muxtar Respublikası Səhiyyə Nazirliyindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, yaralılarda ciddi xəsarət olmayıb.
Həmçinin əlavə olunub ki, vəziyyəti qənaətbəxş hesab edilən şəxslər ambulator müalicə üçün evə buraxılıblar.
Naxçıvanda bədbəxt hadisə baş verib.
"Report"a istinadən xəbər verir ki, hadisə ötən gecə Şahbuz rayonu Ayrınc kəndi ərazisində qeydə alınıb.
İstirahət mərkəzlərinin birində süni göl üzərində olan platformanın aşması nəticəsində iki nəfər ölüb. Hadisə zamanı xəsarət alanlardan biri isə xəstəxanaya aparılarkən yolda dünyasını dəyişib. Onların bir ailənin üzvləri olduğu bildirilir.
Hadisədən sonra təcili tibbi yardım avtomobili ilə birgə xəstəxanaya yollanan ailə üzvləri isə yolda qəzaya düşüblər. Qəza zamanı Naxçıvan şəhər sakinləri, 1983-cü il təvəllüdlü Tural Əli oğlu Hüseynov və onun oğlu, 2007-ci il təvəllüdlü Nicat xəsarət alıblar. Onlar Naxçıvan Muxtar Respublika Xəstəxanasına yerləşdiriliblər.

Стали известны имена погибших в результате несчастного случая в центре отдыха в Нахчыване - ФОТО (Обновлено) » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Стали известны имена погибших в результате несчастного случая в центре отдыха в Нахчыване - ФОТО (Обновлено)
Стали известны имена погибших в результате несчастного случая в центре отдыха в Шахбузском районе.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Nuhçıxan, в результате инцидента погибли Севиндж Абдулла гызы Гусейнова (1983 г.р.), ее дочь Джейран Турал гызы Гусейнова (2011 г.р.), а также бабушка Сабина Халил гызы Мамедова (1947 г.р.).
По данному факту проводится расследование в прокуратуре Шахбузского района.
Стало известно о состоянии пострадавших, которые попали в дорожно-транспортное происшествие по пути в больницу после несчастного случая в центре отдыха в Нахчыване.
Как сообщили Oxu.Az в Министерстве здравоохранения Нахчыванской Автономной Республики, у граждан не выявлено серьезных травм.
Также добавлено, что лица, состояние которых оценивается как удовлетворительное, были выписаны домой.
В Нахчыване произошел несчастный случай.
Как сообщает Report, инцидент был зафиксирован минувшей ночью в селе Айрындж Шахбузского района.
На территории одного из центров отдыха рухнула платформа над прудом, в результате чего погибли двое членов семьи. Еще один их родственник скончался по дороге в больницу от пережитого шока.
После этого другие члены семьи, ехавшие вместе с машиной скорой помощи, попали в ДТП. В аварии пострадали жители города Нахчыван - Турал Али оглы Гусейнов (1983 г.р.) и его сын Ниджат (2007 г.р.). Оба были доставлены в Нахчыванскую республиканскую больницу.