Quba-Xınalıq yolundakı dəhşətli qəza ilə bağlı YENİ DETALLAR
Ötən gün Quba-Susay-Xınalıq yolunun Qaleyxudat kəndindən keçən hissəsində baş verən dəhşətli qəzanın bəzi təfərrüatı məlum olub.
Quba Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının Əlik İnzibati Ərazi Dairəsi üzrə nümayəndəsi Mübariz Ağasiyevin Bizim.media-ya verdiyi məlumata görə, qəzaya uğrayan "Ford" markalı avtomobilin sürücüsü, 52 yaşlı Füzuli sakini İlqar Əhmədov dumanlı havada yolu azıb.
Belə ki, sürücü Qrız kəndinə dönməli olsa da, 10-12 km artıq məsafə qət edib. Nəticədə "Ford" yüksəklikdən dərəyə aşıb.
Qəzada sürücü həyatını itirib, sərnişin Ramil İbrahimzadə isə ağır yaralanaraq xəstəxanaya çatdırılıb.
Qeyd edək ki, qəzaya uğrayanlar Qrız kəndində kino çəkən yaponiyalı yaradıcı heyətə sanitar avadanlıqlar aparırmışlar. Quba Rayon İcra Hakimiyyətindən verilən məlumata görə, yapon film heyəti serialın bir bölümünü Qrız kəndində çəkirmiş.
Ağır qəzanın başvermə səbəbi Quba Rayon Polis Şöbəsinin istintaq bölməsində başlanılan araşdırmalar nəticəsində müəyyən edəcək.
Bu faciəli olay sürücülərə bir daha avtomobil yollarında, xüsusən dağ massivlərində hava şəraitinə görə daha ehtiyatlı olmalarının, həyatlarını riskə atmamalarının nə dərəcədə önəmli olduğunu göstərir.скачать dle 11.3

Международный кинопроект обернулся трагедией: подробности трагического ДТП в Азербайджане » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Международный кинопроект обернулся трагедией: подробности трагического ДТП в Азербайджане
Стали известны некоторые подробности тяжелого дорожно-транспортного происшествия (ДТП), произошедшего минувшим днем на участке дороги Губа - Сусай - Хыналыг, проходящем через село Галейхудат.
Как сообщил Bizim.media представитель главы Исполнительной власти (ИВ) Губинского района по Аликскому административно-территориальному округу Мубариз Агасиев, водитель попавшего в ДТП автомобиля Ford, 52-летний житель Физули Ильгар Ахмедов, заблудился в тумане.
Он должен был вернуться в село Грыз, но проехал лишние 10-12 км. В результате Ford упал с высоты в ущелье.
Водитель погиб, а пассажир Рамиль Ибрагимзаде был госпитализирован с тяжёлыми травмами.
Отметим, что попавшие в ДТП перевозили санитарное оборудование для японской творческой группы, снимавшей фильм в Грызе. По информации из ИВ, японская съёмочная группа проводит в селе съемки сериала.
Причина ДТП будет установлена в результате расследования, начатого в следственном отделении Губинского районного отдела полиции.
Этот трагический инцидент ещё раз показывает водителям, как важно в соответствии с погодными условиями соблюдать осторожность на дорогах, особенно в горной местности, и не рисковать своими жизнями.скачать dle 11.3