Əli Əsədov: "Azərbaycanın təşəbbüskarı olduğu sülh ABŞ prezidentinin iştirakı ilə rəsmiləşdi"
"Prezident İlham Əliyevin bütün dünyanın diqqət mərkəzində olan triumfal Vaşinqton səfəri Azərbaycanın beynəlxalq siyasi arenada nüfuzunu və mövqeyini daha da gücləndirməklə yanaşı, regionda uzunmüddətli sülhün təmin olunması istiqamətində yeni perspektivlər açır".
"Report"a istinadən xəbər verir ki, bunu Baş nazir Əli Əsədov hökumətin Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin tarixi Vaşinqton səfərinə həsr olunan xüsusi iclasında çıxışı zamanı deyib.
"Prezident İlham Əliyevin dünyanın ən qüdrətli dövlətinin paytaxtı Vaşinqtonda, Ağ Evdə Prezident Donald Tramp tərəfindən böyük hörmət və ehtiramla ən ali səviyyədə qarşılanması, dövlət başçımıza göstərilən xüsusi rəğbət, səmimiyyət və yüksək qonaqpərvərlik, ABŞ dövlət başçısının Ağ evin rəmzi açarını Azərbaycanın dövlət başçısına təqdim etməsi Amerika Prezidenti tərəfindən Prezident İlham Əliyevin şəxsiyyətinə və liderliyinə xüsusi münasibətin parlaq ifadəsidir".
Ə.Əsədov bəyan edib ki, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə rəşadətli Ordumuzun döyüş meydanında qazandığı zəfərlər və Azərbaycanın təşəbbüskarı olduğu sülh Vaşinqtonda, ABŞ prezidentinin iştirakı və imzası ilə rəsmiləşdirildi.скачать dle 11.3

Али Асадов: Победы АР были официально закреплены в Вашингтоне с участием и подписью президента США
Триумфальный визит Президента Ильхама Алиева в Вашингтон, находившийся в центре внимания всего мирового сообщества, не только значительно укрепил авторитет и позиции Азербайджана на международной политической арене, но и открыл новые перспективы для обеспечения долгосрочного мира в регионе.
Как передает Report, об этом заявил премьер-министр Али Асадов на специальном заседании правительства, посвященном итогам визита президента в Вашингтон.
"Встреча Президента Ильхама Алиева на высшем уровне в столице самого могущественного государства мира - Вашингтоне, в Белом доме, где его с большим уважением и почтением принял президент Дональд Трамп, особая симпатия, искренность и высокое гостеприимство, проявленные к главе нашего государства, а также вручение президентом США символического ключа от Белого дома лидеру Азербайджана - все это яркое выражение особого отношения американского президента к личности и лидерским качествам Ильхама Алиева", - сказал глава правительства.
Али Асадов подчеркнул, что победы, одержанные доблестной армией Азербайджана на поле боя под руководством Президента Ильхама Алиева, и мирная инициатива, выдвинутая Азербайджаном, были официально закреплены в Вашингтоне при участии и подписи президента США.скачать dle 11.3