Ararat Mirzoyan Ermənistan səfirləri ilə Vaşinqton razılaşmalarının icrasını müzakirə edib
Ermənistan səfirlərinin Qafandakı görüşü Ermənistan xarici işlər naziri Ararat Mirzoyanla müzakirələrlə davam edib.
armenpress.am-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Ermənistan Xarici İşlər Nazirliyi məlumat yayıb.
Mirzoyan avqustun 8-də Vaşinqtonda keçirilən görüşlər nəticəsində əldə olunan razılaşmalara toxunub.
Ermənistan və Azərbaycan arasında paraflanmış sazişdən danışan Ararat Mirzoyan qurulmuş sülhün Ermənistan və region üçün əhəmiyyətini vurğulayıb. O bu yeni reallıqlarda Ermənistan Respublikasının xarici siyasətinin baxışını, açılmış yeni imkanları və onların həyata keçirilməsi üçün görülməli olan işlərdən danışıb.
Mirzoyan vurğulayıb ki, regionda sülh gündəliyinin ardıcıl həyata keçirilməsi və Ermənistan vətəndaşları üçün sabit, təhlükəsiz və firavan mühitin təmin edilməsi hökumətin, o cümlədən diplomatik xidmətin prioritet vəzifələridir.
Ararat Mirzoyan regional kommunikasiyaların bloklanmasının yaratdığı imkanlara, genişlənən beynəlxalq rabitə kanalları şəbəkəsində Ermənistanın səmərəli iştirakını təmin etmək səylərinə və bu məqsədlə Vaşinqtonda imzalanmış üçtərəfli bəyannamənin həyata keçirilməsi üçün qarşıda duran işlərə toxunub.
Qazanılan uğurları qeyd edən iştirakçılar müxtəlif istiqamətlərdə görülən işlər, o cümlədən strateji tərəfdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıblar.скачать dle 11.3