Bakıda NATO nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
Azərbaycanla NATO arasında 2025-ci il üçün təsdiq olunmuş "Fərdi Tərəfdaşlıq üzrə Əməkdaşlıq Proqramı"na əsasən, Quru Qoşunlarının "N" saylı hərbi hissəsində Müdafiə Nazirliyi və NATO-nun nümayəndə heyətinin iştirakı ilə ekspert görüşü keçirilib.
Bu barədə Müdafiə Nazirliyindən bildirilib.
Görüşdə Müdafiə Nazirliyinin nümayəndələri və xarici mütəxəssislər tərəfindən müxtəlif brifinqlər təqdim olunub, qarşılıqlı maraq doğuran suallar cavablandırılıb.
Tərəflər həmçinin ölkəmizin NATO ilə Əməliyyat İmkanları Konsepsiyası (ƏİK) proqramı çərçivəsində qurulan əlaqələrinin cari vəziyyətini təhlil edib, perspektiv məsələlər ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparıblar.

В Баку состоялась встреча с делегацией НАТО
В соответствии с "Программой сотрудничества по индивидуальному партнерству между Министерством обороны Азербайджанской Республики и НАТО на 2025 год" в одной из воинских частей Сухопутных войск состоялась экспертная встреча с участием представителей военного ведомства нашей страны и делегации Североатлантического альянса.
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на пресс-службу Минобороны АР.
На встрече представители военного ведомства и иностранные эксперты представили брифинги, были даны ответы на интересующие вопросы.
Стороны также проанализировали текущее состояние сотрудничества Азербайджана и НАТО в рамках программы "Концепция оперативных возможностей" (КОВ) и провели обстоятельный обмен мнениями по перспективным вопросам.