13.08.2025 13:03 981
Kollecin direktoru Aynurə Muradovanın digər əməkdaşlarla münaqişə yaratdığını, etik qaydalara uyğun olmayan davranışları ilə kollecin normal iş prosesinə xələl gətirdiyini bildirib.
Sevinc Həmzəyeva qeyd edib ki, hüquqşünas onun barəsində müxtəlif qurumlara böhtan xarakterli ərizə və məktublar ünvanlayıb, sosial şəbəkədə özü və kollec barədə yalan məlumatlar yayıb.
Direktor Ağdam Rayon Məhkəməsindən Aynurə Muradovanın Cinayət Məcəlləsinin 147.1, 147.2 və 148-ci maddələri ilə cinayət məsuliyyətinə cəlb edilməsi və cəzalandırılması ilə bağlı ittiham hökmünün çıxarılmasına dair xüsusi ittiham qaydasında şikayətin icraata götürülməsi və məhkəmə baxışının təyin edilməsi barədə qərar qəbul edilməsini xahiş edib.
Ancaq məhkəmədə şikayət üzrə məhkəmə baxışının keçirilməsindən imtina edib və xüsusi ittiham qaydasında şikayət aidiyyəti üzrə Bakı şəhəri Nərimanov Rayon Məhkəməsinə göndərilib.скачать dle 11.3

13.08.2025 13:03 1 071
Директор колледжа заявила, что А.Мурадова создает конфликты с другими сотрудниками и своим поведением, не соответствующим этическим нормам, мешает нормальному рабочему процессу колледжа.
С.Гамзаева отметила, что юрист направляла в различные инстанции клеветнические заявления и письма, а также распространяла ложную информацию о ней и колледже в социальных сетях.
Директор попросила Агдамский районный суд принять решение о принятии к производству жалобы в порядке частного обвинения и назначении судебного разбирательства по привлечению Айнуры Мурадовой к уголовной ответственности и наказанию по статьям 147.1, 147.2 и 148 Уголовного кодекса Азербайджана.
Однако суд отказал в проведении судебного разбирательства, и жалоба была направлена в Наримановский районный суд города Баку в качестве частного обвинительного заключения.скачать dle 11.3