Paşinyan Putinə zəng etdi
Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan Rusiya Prezidenti Vladimir Putinlə telefon əlaqəsi quraraq, bu il avqustun 8-də Vaşinqtonda keçirilən danışıqların nəticələrini ətraflı şəkildə bölüşüb.
Bu barədə Ermənistan hökumətinin Mətbuat Xidməti məlumat yayıb.
Bildirilir ki, Paşinyan Putinə "Azərbaycan Respublikası və Ermənistan Respublikası arasında sülh və dövlətlərarası münasibətlərin təsis edilməsi haqqında Saziş"in paraflanması barədə məlumat verib.
Həmçinin, ATƏT-in Minsk qrupu mexanizmlərinin ləğv olunması ilə bağlı ATƏT-ə birgə müraciət, regional kommunikasiyaların ölkələrin ərazi bütövlüyü, suverenliyi və yurisdiksiyası prinsipləri əsasında və qarşılıqlı razılıqla açılması məsələləri müzakirə olunub.
Telefon danışığında həmçinin "Beynəlxalq sülh və rifah naminə Tramp Yolu" layihəsi də təqdim edilib.скачать dle 11.3

Пашинян проинформировал Путина о вашингтонской встрече
Премьер-министр Армении Никол Пашинян проинформировал президента РФ Владимира Путина об итогах вашингтонской встречи.
Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
"Премьер-министр представил президенту России итоги переговоров, состоявшихся 8 августа в столице США Вашингтоне, в частности, парафирование "Соглашения о мире и межгосударственных отношениях между Арменией и Азербайджаном", совместное обращение в ОБСЕ о роспуске механизмов МГ ОБСЕ, разблокирование региональных коммуникаций в рамках принципов территориальной целостности, суверенитета, юрисдикции стран и на основе взаимности, а также проект "Маршрут Трампа во имя международного мира и процветания (TRIPP)", - говорится в сообщении.скачать dle 11.3