Azərbaycan Prezidentinin Ağ Evdəki görüşləri canlı yayımlanacaq
Prezident İlham Əliyevin ABŞ Prezidenti Donald Trampla görüşü yerli vaxtla saat 15:20-də (Bakı vaxtı ilə 23:20) nəzərdə tutulub.
Yerli vaxtla saat 16:00-da (Bakı vaxtı ilə 00:00) ABŞ Prezidenti Donald Trampın iştirakı ilə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevlə Ermənistan baş naziri Nikol Paşinyanın görüşü keçiriləcək.
ABŞ Prezidenti ötən gün "Truth" hesabında bu görüşü Sülh Sammiti adlandırıb və səbirsizliklə gözlədiyini bildirib. O həmçinin bu günü Azərbaycan, Ermənistan, ABŞ və bütün dünya üçün tarixi gün kimi dəyərləndirib.

Встречи Президента Азербайджана в Белом доме будут транслироваться в прямом эфире
Встреча Президента Ильхама Алиева с президентом США Дональдом Трампом запланирована на 15:20 по местному времени (23:20 по бакинскому - ред.).
В 16:00 по местному времени (00:00 по бакинскому - ред.) состоится встреча Президента Азербайджана Ильхама Алиева с премьер-министром Армении Николом Пашиняном при участии президента США Дональда Трампа.
Президент США вчера в своей соцсети Truth Social назвал эту встречу Саммитом мира и выразил нетерпение в ожидании этого события. Он также оценил сегодняшний день как исторический для Азербайджана, Армении, США и всего мира.