Şəhərin mərkəzində sakinlər qorxu içində yaşayırlar - Video
Paytaxtın Yasamal rayonu, Balababa Məcidov küçəsində uzun müddətdir ki, təhlükə hökm sürür. Sakinlərin sözlərinə görə, bu ərazi narkotik istifadəçiləri və tüfeyli həyat tərzi sürənlərin məkanına çevrilib.
"Biz bu ərazidə işləyirik. Hər gün görürük ki, oğlanlar və qızlar hasardan adlayıb yarımtikiliyə gəlir, narkotik istifadə edirlər", - deyə sakinlərdən biri söyləyib.
Digər bir vətəndaş isə belə deyib:
"Burada narkoman çoxdur. Əsasən də bizim binada. Bu, çox utancvericidir". Məsələ ilə bağlı Daxili İşlər Nazirliyindən bildirilib ki, paytaxtın Yasamal rayonu ərazisində yerləşən yarımtikilidə narkotik aludəçilərinin sosial şəbəkələrdə yayılan görüntüləri polis əməkdaşları tərəfindən araşdırılıb.
Həmin şəxslər müəyyən olunublar. Əvvəllər də məhkum olunan - Günel Məmmədova, Nurlan Mustafalı, Günay Babayeva və Orxan Haqverdiyev saxlanılaraq məsuliyyətə cəlb ediliblər.

Опасное соседство: как недострой в Ясамальском районе стал угрозой для горожан - Видео
"Мы работаем здесь. Каждый день видим, как парни и девушки перелезают через забор и заходят в недостроенное здание, чтобы употреблять наркотики", - рассказала одна из жительниц.
Другой гражданин с горечью отметил: "Здесь очень много наркоманов. Особенно в нашем здании. Это крайне унизительно и опасно для всех нас".
Как заявили по данному факту в Министерстве внутренних дел, в связи с распространенными в соцсетях кадрами, на которых запечатлены наркозависимые лица в недостроенном здании на территории Ясамальского района, была проведена проверка.
"Личности этих людей установлены. Ими оказались ранее судимые Гюнель Мамедова, Нурлан Мустафалы, Гюнай Бабаева и Орхан Хагвердиев. Они задержаны и привлечены к ответственности", - отметили в ведомстве.