Rusiyalı biznesmenlərin sərvəti 20 milyard dollardan çox artıb
Bu barədə “Bloomberg” agentliyinin dərc etdiyi "Milyarderlər indeksi"ndən (Bloomberg Billionaires Index) bəlli olub.
Reytinqə əsasən, Rusiyanın ən böyük dəmir filizi istehsalçısı olan "Metalloinvest"in səhmdarı Alişer Usmanovun sərvəti 3,12 milyard dollar artaraq 16,3 milyard dollara çatıb.
“Telegram” messencerinin həmtəsisçisi Pavel Durov ilin əvvəlindən 3,27 milyard dollar qazanıb, onun sərvəti 14,3 milyard dollar təşkil edib.
“Novolipetsk Metallurgiya Kombinatı”nın (NLMK) Direktorlar Şurasının sədri Vladimir Lisinin sərvəti isə 3,58 milyard dollar azalaraq 22,2 milyard dollar olub.скачать dle 11.3

Состояние российских бизнесменов выросло более чем на $20 млрд » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Это следует из опубликованного агентством Bloomberg "Индекса миллиардеров" (Bloomberg Billionaires Index), который, в частности, рассчитывается на основе стоимости акций компаний.
Согласно рейтингу, состояние акционера крупнейшего производителя железной руды в России "Металлоинвест" Алишера Усманова возросло на $3,12 млрд, до $16,3 млрд.
Сооснователь мессенджера Telegram Павел Дуров с начала года заработал $3,27 млрд, его состояние составило $14,3 млрд.
Наибольшие убытки понес председатель совета директоров НЛМК Владимир Лисин - его состояние уменьшилось на $3,58 млрд, до $22,2 млрд.
Агентство с марта 2012 года публикует Bloomberg Billionaires Index, в который включены сведения о состоянии 500 богатейших людей планеты.скачать dle 11.3