01.08.2025 12:13 1 032
Rayonun Muxas kənd sakini, 2001-ci il təvəllüdlü Emin Məmmədov (soyad şərtidir) şadlıq sarayında həmkəndlisinin toy mərasimində iştirak edib. Həddindən artıq spirtli içki qəbul edən E.Məmmədov toyda bəyin xalası oğlu Səxavətlə rastlaşıb. O, Səxavətlə söyüşlə zarafat edib və bu da Səxavətin etirazına səbəb olub. Etiraz davaya çevrilib və E.Məmmədov Səxavəti restoranın birinci mərtəbəsində yerləşən ayaqyoluna apararaq orada döyüb.
Hadisə nəticəsində Səxavət bədəninin müxtəlif nahiyələrindən xəsarət alıb.
Hadisə yerinə polis əməkdaşları gəliblər və faktla bağlı cinayət işi başlanıb, iş məhkəməyə göndərilib.
Oğuz Rayon Məhkəməsində aparılan istintaq zamanı tərəflər arasında barışıq elan olunub. Məhkəmənin qərarı ilə E.Məmmədova 2 min manat cərimə cəzası təyin edilib.

На свадьбе в Огузском районе произошла драка: двоюродного брата жениха избили в уборной
Как сообщает Oxu.Az, житель села Мухас Эмин Мамедов (2001 г.р., фамилия условная - ред.) присутствовал на свадьбе своего односельчанина. Употребив чрезмерное количество алкоголя, Э.Мамедов встретил двоюродного брата жениха Сахавета. Эмин пошутил с ним, используя нецензурную лексику, что вызвало протест Сахавета. Э.Мамедов отвел двоюродного брата жениха в уборную, расположенную на первом этаже ресторана, и там избил его.
В результате инцидента Сахавет получил травмы.
На место происшествия прибыли сотрудники полиции, по данному факту было возбуждено уголовное дело, которое направлено в суд.
Во время следствия в Огузском районном суде между сторонами было объявлено примирение. Решением суда Э.Мамедову назначен штраф в размере 2 000 манатов.