Zaqatalada məmurun evi KÜLƏ DÖNDÜ
APA-ya istinadən xəbər verir ki, rayonun Bəhmətli kəndində Oruc Dursunəli oğlu Qaraxanova məxsus ümumi sahəsi 180 kvadratmetr olan kürsülü, birmərtəbəli, üç otaqdan ibarət fərdi yaşayış evində yanğın olub.
Yanğın nəticəsində evin 140 kvadratmetrlik sahəsinin yanar konstruksiyaları ev əşyaları ilə birlikdə yanıb. Evin qalan hissəsi və yaxınlıqdakı digər tikililər yanğından mühafizə olunub.
Yanğın zamanı xəsarət alan olmayıb. Yanğının söndürülməsinə Zaqatala Rayon Dövlət Yanğından Mühafizə Hissəsinin texnikası və şəxsi heyəti cəlb olunub.
Qeyd edək ki, ev sahibi Oruc Qaraxanov Zaqatala Rayon İcra Hakimiyyəti başçının Zaqatala şəhər üzrə nümayəndəsidir.
Fövqəladə Hallar Nazirliyindən verilən məlumata görə, Zaqatala rayonunun Bəhmətli kəndində ümumi sahəsi 180 kvadratmetr olan birmərtəbəli 3 otaqlı evin 2 otağının və dəhlizinin yanar konstruksiyaları 140 kvadratmetr sahədə yanıb.
Bildirilib ki, evin qalan hissəsi yanğından mühafizə olunub. Yanğın yanğından mühafizə bölmələri tərəfindən söndürülüb.скачать dle 11.3

В Загатальском районе произошел пожар в доме чиновника
Как передает АПА, возгорание зафиксировано в одноэтажном доме с цокольным этажом, принадлежащем Оруджу Гараханову.
В результате инцидента огнем были уничтожены легковоспламеняющиеся конструкции дома вместе с домашним имуществом. Во время пожара никто не пострадал.
К ликвидации возгорания были привлечены техника и личный состав Государственной службы пожарной охраны Загатальского района.
Стоит отметить, что владелец дома О.Гараханов занимает должность представителя главы Исполнительной власти района по городу Загатала.
Как сообщили в пресс-службе Министерства по чрезвычайным ситуациям Азербайджана, на площади 140 кв.м сгорели легковоспламеняющиеся конструкции двух комнат и коридора одноэтажного 3-комнатного дома (общая площадь 180 кв.м).
Сообщается, что остальная часть дома была защищена от огня. Пожарные расчеты потушили пожар.скачать dle 11.3