28.07.2025 20:45 1 248
Bu gün Bakı vaxtı ilə 03:00-da ingilis klubları "Mançester Yunayted" və "Vest Hem" arasında keçirilən futbol matçında 2025-ci ilin tamaşaçı sayı üzrə rekord qırılıb.
"Sky Sports"a istinadən xəbər verir ki, İst-Raterfordda (Nyu-Yorkun yaxınlığında - red.) keçirilən dostluq matçı 82 566 tamaşaçı toplayıb. Bu göstərici hətta 81 118 nəfərin iştirak etdiyi PSJ və "Çelsi" arasında keçirilən Klublararası dünya çempionatının finalını belə üstələyib.
Matça marağın artmasının səbəblərindən biri biletlərin daha əlçatan olmasıdır: qiymətlər 77 dollardan başlayıb.
Xatırladaq ki, Klublararası dünya çempionatının finalına stadiondan baxmaq istəyənlər isə minimum 200 dollar ödəməli idi.
Sözügedən görüş "Mançester Yunayted"in 2:1 hesablı qələbəsi ilə başa çatı. Bruno Fernandeşin dubluna Carred Bouen 1 qolla cavab verib.скачать dle 11.3

В матче "МЮ" – "Вест Хэм" установлен рекорд посещаемости
Английские клубы "Манчестер Юнайтед" и "Вест Хэм" установили рекорд по посещаемости футбольных матчей в США в 2025 году.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Sky Sports, их товарищеская игра, прошедшая в Ист-Ратерфорде (недалеко от Нью-Йорка), собрала 82 566 зрителей.
Этот показатель превзошел даже финал клубного чемпионата мира между "ПСЖ" и "Челси", на который пришли 81 118 человек. Отчасти рост интереса к матчу объясняется более доступными билетами: вход на игру АПЛ-клубов начинался с $ 77, тогда как на финал КЧМ — от $ 200.
Встреча завершилась победой "МЮ" со счетом 2:1 - дубль оформил Бруно Фернандеш, у "молотобойцев" отличился Джаррод Боуэн.скачать dle 11.3