Zelenski Putin ilə mümkün görüş barədə danışıb
Uzun müddətdən sonra ilk dəfə Ukrayna və Rusiya nümayəndələri arasında söhbətlərdə liderlərin mümkün görüşü barədə siqnallar səslənməyə başlayıb.
Bunu Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski iyulun 24-də media nümayəndələri ilə görüşü zamanı bildirib.
V.Zelenski vurğulayıb ki, ukraynalılara müharibənin sona çatması lazımdır və onun fikrincə, bu, liderlərin görüşü ilə başlayır.
"Onlarla başqa cür alınmayacaq. Belə bir görüşün gündəliyi lazımdır. Məsələ ondadır ki, biz bu məsələni həmişə açıq şəkildə qaldırırıq. Onlar indi bizimlə söhbətdə bu barədə danışmağa başlayıblar. Bu artıq hansısa görüş formatına doğru hərəkətdir", - o izah edib.
Ukrayna Prezidenti qeyd edib ki, onun fikrincə, Rusiya ərazisində bəzi addımlarla, bəzi əməliyyatlarla çox şeyə nail olunub.
"Danışıqlar prosesləri, dialoq, diplomatiyadan başqa çox şey onların ərazisində baş verib. Siz bunu görmüsünüz", - o əlavə edib.скачать dle 11.3

Зеленский рассказал о сдвигах вокруг возможной встречи с Путиным
Впервые за долгое время в разговорах между представителями Украины и России начали звучать сигналы о возможной встрече лидеров.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на РБК-Украина, об этом заявил украинский президент Владимир Зеленский во время общения с медиа 24 июля.
Зеленский подчеркнул, что украинцам нужно окончание войны, которое, по его мнению, начинается со встречи лидеров.
"По-другому с ними не получится. Нужна адженда такой встречи - встречи на уровне лидеров. Вопрос в том, что мы поднимаем этот вопрос публично всегда. И они сейчас в разговоре с нами начали об этом говорить. Это уже движение в направлении к какому-то формату встречи", - пояснил он.
Зеленский отметил, что, по его мнению, много удалось добиться "некоторыми шагами на территории России, некоторыми операциями".
"Много вещей, кроме переговорных процессов, диалога, дипломатии, много вещей еще произошло на их территории. Вы видели это", - добавил он.скачать dle 11.3