Rusiyanın Xersona zərbələri nəticəsində 3 nəfər ölüb, 9 nəfər yaralanıb
Rusiyanın Ukraynanın Xerson vilayətində pilotsuz uçuş aparatları (PUA) və artilleriyadan istifadə etməklə endirdiyi zərbələr nəticəsində 3 nəfər ölüb, 9 nəfər yaralanıb.
Bu barədə Xerson vilayət prokurorluğunun feysbuk sosial şəbəkəsində yaydığı məlumatda deyilir.
“Xersonda işğalçılar PUA-dan partlayıcı ataraq bir qadını öldürüblər. Romaşkovo kəndində PUA-nın avtomobilə hücumu nəticəsində 2 dinc sakin həlak olub, 2-si isə yaralanıb”, - paylaşımda yazılıb.
Həmçinin Rusiya dronlarının hücumları nəticəsində Zorevka kəndində iki azyaşlı uşaq, Xersonda isə iki yetkin şəxs yaralanıb. Prokurorluğun bildirdiyinə görə, artilleriya atəşi nəticəsində vilayət mərkəzində, İnqulets və Belozerkada daha 3 mülki şəxs yaralanıb.
Bundan başqa, fərdi və çoxmənzilli binalara, qarajlara, nəqliyyat vasitələrinə və biznes obyektlərinə ziyan dəyib.скачать dle 11.3

При ударах ВС РФ по Херсонской области Украины три человека погибли, девять пострадали
В Херсонской области Украины в результате российских ударов с применением БПЛА и артиллерии три человека погибли и девять получили ранения.
Об этом говорится в сообщении Херсонской областной прокуратуры в соцсети Facebook.
"В Херсоне оккупанты убили женщину, сбросив взрывчатку с дрона. В селе Ромашково - двое мирных жителей погибли и двое травмировались в результате атаки на автомобиль FPV-дрона", - следует из публикации.
Также в результате атак российских дронов в селе Зоревка пострадали двое несовершеннолетних детей. В Херсоне - двое взрослых. Еще трое гражданских в областном центре, Ингульце и Белозерке пострадали в результате артиллерийского обстрела, отметили в прокуратуре.
Кроме того, повреждены частные и многоквартирные дома, гаражи, автотранспорт, помещения предприятий.скачать dle 11.3