Rusiyaya girişi qadağan edilən Aİ vətəndaşlarının siyahısı genişləndirilib
Rusiya Avropa İttifaqının (Aİ) növbəti sanksiyalar paketinə cavab olaraq ölkə ərazisinə girişi qadağan edilən Aİ vətəndaşlarının siyahısını genişləndirib.
Rusiya KİV-inə istinadən xəbər verir ki, bu barədə ölkənin Xarici İşlər Nazirliyi məlumat yayıb.
"Bu qeyri-dost hərəkətlərə cavab olaraq Rusiya tərəfi Avropa institutlarının, Avropa İttifaqına üzv ölkələrin və Brüsselin anti-Rusiya siyasətinə qoşulan bir sıra Avropa dövlətlərinin Rusiya ərazisinə girişi qadağan edilən nümayəndələrinin siyahısını əhəmiyyətli dərəcədə genişləndirib", - məlumatda bildirilib.
Söhbət Kiyevə hərbi yardım göstərilməsinə görə məsuliyyət daşıyan, Ukraynaya ikili təyinatlı məhsulların tədarükünün, eləcə də Baltik dənizində Rusiya gəmilərinin və yüklərinin hərəkətinin blokadasının təşkilində iştirak edən güc qurumlarının, dövlət və kommersiya təşkilatlarının əməkdaşlarından, Avropa İttifaqının üzvü olan ölkələrin və bir sıra digər Qərb dövlətlərinin vətəndaşlarından gedir.
RF XİN vurğulayıb ki, Avropa İttifaqının sonrakı sanksiya qərarlarına da vaxtında və adekvat cavab veriləcək.скачать dle 11.3

Россия в ответ на очередной пакет санкций Евросоюза расширила список граждан ЕС, которым запрещен въезд на территорию страны.
Как передает Median.Az со ссылкой на российские СМИ, об этом сообщили в МИД РФ.
"В ответ на эти недружественные действия российской стороной существенно расширен список представителей евроинститутов, стран-членов Евросоюза и ряда встраивающихся в антироссийскую политику Брюсселя европейских государств, которым в соответствии с Федеральным законом "О порядке выезда из Российской Федерации и въезда в Российскую Федерацию" от 15 августа 1996 года № 114-ФЗ запрещен въезд на территорию нашего государства", - говорится в заявлении.
Речь идет о сотрудниках силовых ведомств, государственных и коммерческих организаций, гражданах стран-членов Евросоюза и ряда других западных государств, ответственных за оказание военной помощи Киеву, участвующих в организации поставок продукции двойного назначения в Украину, а также участвующих в организации блокады движения российских судов и грузов в Балтийском море и т.д.
В МИД РФ подчеркнули, что "последующие санкционные решения Евросоюза также получат своевременный и адекватный ответ".