Bakıda “Sea Breeze” istirahət mərkəzinə aparan marşrut fəaliyyətə başlayır - FOTO
Yay günlərində paytaxtdan ətraf qəsəbələrə, o cümlədən çimərlik ərazilərinə sərnişin axınının artmasını nəzərə alaraq sabahdan “Koroğlu” Nəqliyyat Mübadilə Mərkəzini "Sea Breeze" istirahət mərkəzi ilə əlaqələndirən yeni 150E ekspres marşrutu fəaliyyətə başlayacaq.
bu barədə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyinə (AYNA) istinadən xəbər verir.
Həftənin şənbə və bazar günləri “Koroğlu” metrostansiyasının cənub çıxışından (“Piramida” tərəf) başlanğıcını götürən avtobusların marşrut boyu bir neçə aralıq məntəqədə dayanması təmin ediləcək. Marşrutu "BakuBus" MMC istismar edəcək və xətt üzrə müasir böyüktutumlu avtobuslar sərnişinlərə saat 07:00-dan 22:00-a qədər 30 dəqiqə intervalla xidmət göstərəcək. Avtobuslarda gediş haqqı 80 qəpikdir. Ödənişlər nağdsız qaydada həyata keçiriləcək.

В Баку запускается маршрут до зоны отдыха Sea Breeze - ФОТО
С 19 июля в Баку начнет работу новый экспресс-маршрут 150E, который будет курсировать от узла транспортного обмена "Кероглу" до зоны отдыха Sea Breeze.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Азербайджанское агентство наземного транспорта, маршрут организован с учетом увеличения потока пассажиров из столицы в прибрежные поселки в летний период.
Автобусы будут курсировать по выходным - по субботам и воскресеньям - начиная с южного выхода станции метро "Кероглу" (у "Пирамиды"). На маршруте предусмотрены промежуточные остановки.
Перевозку будет осуществлять компания BakuBus на современных автобусах большой вместимости. Движение будет организовано с 07:00 до 22:00 с интервалом в 30 минут. Стоимость проезда - 80 гяпиков, оплата - только в безналичной форме.