Lebedev Ermənistanın MDB-dən çıxmasını istisna edib
Ermənistanın MDB-ni tərk etmək istəyi ilə bağlı heç bir siqnal olmayıb, belə bir variant istisna edilir.
TASS-a istinadən xəbər verir ki, bunu MDB-nin İqtisadi Şurasının 106-cı iclasında təşkilatın baş katibi Sergey Lebedev bildirib.
"Mən bu variantı tamamilə istisna edirəm, Ermənistanın MDB-dən çıxmaq niyyətində olduğuna dair heç bir əlamət yoxdur - eyni şeyi Azərbaycan haqqında da demək istəyirəm", - deyə o, Ermənistanın təşkilatdan çıxma ehtimalı ilə bağlı suala cavab verib.
S.Lebedev vurğulayıb ki, Ermənistan MDB-nin müxtəlif iclaslarında iştirak etməyə davam edir: "Bu gün MDB İqtisadi Şurasının iclasında Ermənistanın səlahiyyətli nümayəndəsi var idi, məsələlərin mahiyyəti barədə danışdı, bir sıra sənədləri imzalamaq səlahiyyətinə malik idi".скачать dle 11.3

Лебедев исключил выход Армении из СНГ
Как передает Median.Az со ссылкой на ТАСС, об этом заявил на 106-м заседании Экономического совета СНГ генеральный секретарь организации Сергей Лебедев.
"Я полностью исключаю этот вариант, никаких даже признаков того, что Армения собирается выходить из СНГ, - хочу сказать, так же, как и Азербайджан, - у нас нет", - сказал он, отвечая на вопрос о возможности выхода Армении из организации на фоне заявлений премьер-министра республики Никола Пашиняна о вероятном выходе Армении из ОДКБ и планах по вступлению в ЕС.
Лебедев подчеркнул, что Армения продолжает участвовать в различных заседаниях СНГ. "Сегодня был уполномоченный представитель Армении на заседании Экономического совета СНГ, выступал по сути вопросов, имел полномочия подписать целый ряд документов", - отметил председатель СНГ.скачать dle 11.3