Yekaterinburqda Azərbaycan diasporunun rəhbərinin oğluna qarşı CİNAYƏT İŞİ AÇILDI
Rusiyanın Yekaterinburq şəhərində Azərbaycan diasporunun rəhbərinin oğlu Mutvalı Şıxlinskiyə qarşı cinayət işi açılıb.
TASS-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Sverdlovsk vilayətinin Vəkillər Palatasının prezidenti İqor Putintsev məlumat yayıb.
"Vəkillər Palatası Mutvalı Şıxlinskiyə qarşı cinayət təqibinin aparıldığı barədə məlumatı təsdiqləyib", - agentliyin həmsöhbəti bildirib.
Putintsev Şıxlinskinin hansı maddə ilə ittiham oluna biləcəyini dəqiqləşdirməyib.
Qeyd edək ki, bundan əvvəl "Azərbaycan-Ural" İctimai Milli-Mədəni Təşkilatının sədri Şahin Şıxlinski saxlanılmışdı. Sonra o sərbəst buraxılıb.скачать dle 11.3

Против сына главы азербайджанской диаспоры в Екатеринбурге завели уголовное дело
Как передает Median.Az, об этом сообщил ТАСС президент Адвокатской палаты Свердловской области Игорь Путинцев.
"Задержан, мы теперь получили такую информацию от Следственного комитета", - сказал он. Мутвалы Шихлински является адвокатом.
В объединенной пресс-службе судов Свердловской области сообщили, что Ленинский суд в среду рассмотрит ходатайство о мере пресечения для Мутвалы Шихлински.
Собеседник агентства рассказал, что в отношении Шихлински возбуждено дело по ч. 1 ст. 318 (применение насилия в отношении представителя власти). Как сообщали местные СМИ, молодой человек в попытке уйти от силовиков во время задержания отца нанес одному из сотрудников Росгвардии травмы.