İsrail Ordusunun qərarı hökumətdə parçalanmaya səbəb olub
İsrail Knessetinin (parlamentinin) "Degel ha-Tora" və "Agudat İsrael" partiyalarından olan üzvləri ultra-ortodoks yəhudilərin hərbi xidmətə çağırılması ilə bağlı fikir ayrılıqları səbəbindən baş nazir Binyamin Netanyahu hökumətini tərk edirlər.
Bu barədə "Times of Israel" nəşri xəbər verir.
Daha əvvəl İsrail Ordusu bu ay yəhudi dini təhsil müəssisələrinin (yeşivaların) tələbələrinə 54 min hərbi xidmətə çağırış vərəqəsi göndərməyi planlaşdırdığını bildirib.
"Yahadut ha-Tora" partiyasının "Agudat İsrael" fraksiyasından olan millət vəkilləri "Degel ha-Tora"dan olan həmkarlarına qoşularaq koalisiya və hökumətdən çıxacaqlar", - nəşr bildirir.скачать dle 11.3

Члены израильского кнессета (парламента) из партий "Дегель ха-Тора" и "Агудат Исраэль" покидают правительство премьер-министра Биньямина Нетаньяху из-за разногласий по поводу военного призыва ультраортодоксальных евреев.
Об этом сообщает издание Times of Israel.
Ранее армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) сообщила, что планирует в этом месяце разослать 54 тысячи повесток о призыве на службу учащимся еврейских религиозных учебных заведений (иешив).
"Законодатели из фракции "Агудат Исраэль" партии "Яхадут ха-Тора" присоединятся к своим коллегам из "Дегель ха-Тора" и выйдут из коалиции и правительства", - сообщает издание.