İlham Əliyev Nikolas Maduronu təbrik edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Venesuela Bolivar Respublikasının Prezidenti Nikolas Maduro Morosa təbrik məktubu ünvanlayıb.
Venesuela Bolivar Respublikasının milli bayramı - Müstəqillik Günü münasibətilə Sizi və bütün xalqınızı öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından ürəkdən təbrik edirəm.
Azərbaycan-Venesuela dostluq münasibətləri xoş ənənələrə əsaslanır. Əminəm ki, dövlətlərarası əlaqələrimizin möhkəmləndirilməsi, müxtəlif sahələrdə qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığımızın böyük potensialının reallaşdırılması istiqamətində birgə səylərimizi bundan sonra da uğurla davam etdirəcəyik.
Bu əlamətdar gündə Sizə möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, işlərinizdə uğurlar, dost Venesuela xalqına daim əmin-amanlıq və rifah arzulayıram".скачать dle 11.3

Ильхам Алиев поздравил Николаса Мадуро
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил поздравительное письмо президенту Боливарианской Республики Венесуэла Николасу Мадуро Моросу.
От своего имени и от имени народа Азербайджана сердечно поздравляю Вас и весь Ваш народ с национальным праздником Боливарианской Республики Венесуэла - Днем независимости.
Дружественные отношения между Азербайджаном и Венесуэлой основаны на добрых традициях. Уверен, что мы и впредь будем успешно продолжать совместные усилия, направленные на укрепление наших межгосударственных отношений, реализацию большого потенциала взаимовыгодного сотрудничества в различных сферах.
В этот знаменательный день желаю Вам крепкого здоровья, счастья, успехов в делах, дружественному народу Венесуэлы - постоянного благополучия и процветания".скачать dle 11.3