28.06.2025 21:55 918
Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyi (XİN) Pakistanda baş verən terror aktı ilə bağlı başsağlığı verib.
Bununla bağlı XİN sosial şəbəkə hesablarında paylaşım edib.
"İyunun 28-də Şimali Vəziristan bölgəsində azı 13 hərbçinin həyatına son qoyan, mülki şəxslər də daxil olmaqla çoxlu sayda insanın yaralanmasına səbəb olan dəhşətli terror aktından sonra qardaş Pakistan hökumətinə və xalqına, həlak olanların ailələrinə dərin hüznlə başsağlığı veririk. Biz bu qorxaq terror aktını qətiyyətlə pisləyir, sülh və təhlükəsizliyə ciddi təhdid yaradan terrorizmin bütün formalarına qarşı sarsılmaz mövqeyimizi bir daha bəyan edirik", - paylaşımda deyilir.скачать dle 11.3

28.06.2025 21:55 951
Министерство иностранных дел Азербайджана (МИД) выразило соболезнования Пакистану в связи с террористическим актом, произошедшим в стране.
Соответствующая публикация размещена на странице ведомства в соцсети Х (ранее Twitter).
"Мы выражаем глубочайшие соболезнования братскому правительству и народу Пакистана, а также семьям погибших после ужасного террористического акта в регионе Северный Вазиристан 28 июня, в результате которого погибли по меньшей мере 13 солдат и было ранено множество людей, включая мирных жителей. Мы решительно осуждаем этот террористический акт и подтверждаем нашу непоколебимую позицию в отношении всех форм терроризма, которые представляют серьезную угрозу миру и безопасности", - говорится в сообщении.скачать dle 11.3