Rusiyada öldürülən azərbaycanlıların sayı BEŞƏ ÇATDI - FOTO (Yenilənib)
Omonçuların keçirdiyi əməliyyat nəticəsində Səfərovlar ailəsinin daha iki üzvü - Ayaz Möhbalı oğlu Səfərov və onun qardaşı Məzahir Möhbalı oğlu Səfərov xəstəxanada həyatlarını itiriblər.
xəbər verir ki, bu barədə Modern.az-a öldürülən Səfərov qardaşlarının ailəsindən bildirilib.
Bununla da ötən gün baş verən basqın nəticəsində Səfərovlar ailəsində öldürülənlərin sayı beşə çatıb.
Rusiyanın Yekaterinburq şəhərində OMON xüsusi təyinatlı dəstəsi Rusiyanın Yekaterenburq şəhərində Ziyəddin və Hüseyn Səfərovların evinə basqın edib.
Nəticədə Ziyəddin və Hüseyn Səfərovlar, eləcə də onların əmisi oğulları Kamal Qədiməli oğlu Səfərov öldürülüblər.
Median.Az Modern.az-a istinadla öldürülən Ziyəddin və Hüseyn Səfərovların fotolarını təqdim edir:
Rusiyanın Yekaterinburq şəhərində OMON xüsusi təyinatlı dəstəsi tərəfindən öldürülən Ziyəddin və Hüseyn Səfərov qardaşlarının əmisi oğlu Kamal Qədiməli oğlu Səfərov da öldürülüb.
Qeyd edək ki, ötən gün Rusiyanın Yekaterinburq şəhərində Federal Təhlükəsizlik Xidmətinin (FSB) azərbaycanlı Səfərovlar ailəsinin yaşadıqları müxtəlif ünvanlara keçirdiyi əməliyyat nəticəsində iki nəfər qətlə yetirilib, 9 nəfər saxlanılıb. Əməliyyat zamanı qətlə yetirilən iki qardaşdan biri- Hüseyn Səfərov Azərbaycan, Ziyəddin Səfərov isə Rusiya vətəndaşıdır.скачать dle 11.3

Число погибших в Екатеринбурге азербайджанцев достигло пяти - ФОТО (Обновлено)
В результате операции, проведенного сотрудниками ОМОН (отряд мобильный особого назначения, спецподразделение Росгвардии), еще два члена семьи Сафаровых - Аяз Мёхбалы оглу Сафаров и его брат Мазахир Мёхбалы оглу Сафаров - скончались в больнице.
Как сообщает Median.Az, об этом modern.az сообщили родственники убитых братьев Сафаровых.
Таким образом, число азербайджанцев, погибших в Екатеринбурге в результате вчерашнего нападения, достигло пяти.
Ранее сообщалось о смерти Зияддина и Гусейна Сафаровых, а также их двоюродного брата Кямала Сафарова.
Сотрудники ОМОН (отряд мобильный особого назначения, спецподразделение Росгвардии) совершили налет на дом Зияддина и Гусейна Сафаровых в российском Екатеринбурге.
В результате вышеупомянутые лица, а также их двоюродный брат Кямал Сафаров были убиты.
Median.Az со ссылкой на modern.az публикует фотографии убитых Зияддина и Гусейна Сафаровых:
В российском Екатеринбурге убит Кямал Сафаров, двоюродный брат ранее убитых сотрудниками ОМОН (отряд мобильный особого назначения, спецподразделение Росгвардии) братьев Зияддина и Гусейна Сафаровых.
Как передает Median.Az, об этом modern.az сообщили родственники погибших братьев Сафаровых.
Напомним, что вчера в Екатеринбурге в результате масштабной операции Федеральной службы безопасности (ФСБ) России, проведенной по различным адресам проживания членов азербайджанской семьи Сафаровых, были убиты два человека, еще девять задержаны. Один из убитых братьев - Гусейн Сафаров являлся гражданином Азербайджана, а Зиядин Сафаров имел российское гражданство.скачать dle 11.3