"Azərbaycanfilm" kinostudiyasında baş verən partlayışla bağlı XÜSUSİ KOMİSSİYA yaradıldı
"2025-ci il iyun ayının 26-da Bakıda yerləşən kinostudiya ərazisində istifadəsiz vəziyyətdə olan anbarda yanğınla nəticələnən partlayış baş verib. Hadisənin səbəblərinin araşdırılması, dəyən ziyanın hesablanması məqsədilə aidiyyəti dövlət qurumlarının nümayəndələrindən ibarət xüsusi komissiya yaradılıb".
Bu, Mədəniyyət Nazirliyi "Azərbaycanfilm" kinostudiyasında baş verən partlayışla bağlı məlumatında yer alır.
Qeyd olunur ki, hazırda hüquq-mühafizə orqanları tərəfindən araşdırmalara başlanılıb.
"Ən önəmlisi isə odur ki, baş vermiş hadisə nəticəsində xəsarət alan yoxdur. Hadisə ilə bağlı ictimaiyyətə əlavə məlumat veriləcək", - deyə məlumatda vurğulanır.скачать dle 11.3

Создана спецкомиссия для расследования причин пожара на территории "Азербайджанфильм"
26 июня 2025 года на территории киностудии "Азербайджанфильм" имени Джафара Джаббарлы в неиспользуемом складском помещении произошел взрыв, сопровождавшийся пожаром.
Об этом говорится в официальной информации, распространенной Министерством культуры.
Отмечается, что с целью выяснения причин происшествия и оценки причиненного ущерба создана специальная комиссия, в состав которой вошли представители соответствующих государственных структур.
Отмечается, что правоохранительные органы уже начали расследование по факту происшествия.
"Пострадавших в результате пожара нет. Дополнительная информация будет предоставлена общественности позже", - подчеркнули в ведомстве.скачать dle 11.3