İlham Əliyev Sloveniya prezidentini təbrik etdi
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Sloveniya Respublikasının Prezidenti Nataşa Pirts Musara təbrik məktubu ünvanlayıb.
"Sloveniya Respublikasının milli bayramı - Dövlətçilik Günü münasibətilə Sizə və xalqınıza öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından ən səmimi təbriklərimi çatdırıram.
İnanıram ki, Azərbaycan ilə Sloveniya arasında münasibətlər xalqlarımızın mənafelərinə uyğun olaraq həm ikitərəfli, həm də çoxtərəfli əsasda bundan sonra da dostluq və əməkdaşlıq ruhunda inkişaf edəcəkdir.
Belə bir əlamətdar gündə Sizə möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, dost Sloveniya xalqına daim əmin-amanlıq və firavanlıq arzulayıram".скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев поздравил словенского коллегу » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил поздравительное письмо словенскому коллеге Наташе Пирц-Мусар.
От своего имени и от имени народа Азербайджана передаю Вам и Вашему народу самые сердечные поздравления по случаю национального праздника Республики Словения - Дня государственности.
Верю, что в интересах наших народов отношения между Азербайджаном и Словенией как на двусторонней, так и на многосторонней основе будут и впредь развиваться в духе дружбы и сотрудничества.
В столь знаменательный день желаю Вам крепкого здоровья, счастья, дружественному народу Словении - постоянного благополучия и процветания".скачать dle 11.3