İlham Əliyev: "Azərbaycan məhəlləsi"nin yaradılması çox gözəl hadisədir"
"Qeyd etdiyiniz kimi, Qarabağ məsələsində də biz əziz qardaşım, sayın Cümhurbaşqanı Rəcəb Tayyib Ərdoğanla savaşın ilk günündən çiyin-çiyinə bir yerdə idik".
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Prezident İlham Əliyev Türkiyənin Kahramanmaraş şəhərində "Azərbaycan məhəlləsi"nin açılış mərasimində çıxışında bildirib.
"Savaşın ilk saatlarında Türkiyə Cümhurbaşqanının bizə göstərdiyi dəstək, həmrəylik, siyasi, mənəvi dəstək, Türkiyə xalqının bizimlə bərabər olması bizim gücümüzə güc qatdı və biz tarixi ədaləti bərpa etdik. Bu gün Azərbaycan xalqı öz əzəli torpağında rahat və təhlükəsizlik şəraitində yaşayır", - deyən dövlətimizin başçısı Kahramanmaraşda "Azərbaycan məhəlləsi"nin yaradılmasının da çox gözəl hadisə olduğunu diqqətə çatdırıb.скачать dle 11.3

Мы с моим дорогим братом президентом Реджепом Тайипом Эрдоганом с первого дня Карабахской войны стояли плечом к плечу.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Ильхам Алиев в выступлении на церемонии открытия Азербайджанского квартала в турецком городе Кахраманмараш.
"Политическая и моральная поддержка, солидарность, проявленные в первые часы войны президентом и народом Турции приумножили нашу силу, и мы восстановили историческую справедливость. Сегодня азербайджанский народ спокойно живет на своих исконных землях в условиях безопасности", - сказал глава государства, подчеркнув, что создание Азербайджанского квартала в Кахраманмараше является прекрасным событием.